Šalčininkuose ir Eišiškėse planuoja plėsti vandentiekio ir nuotekų surinkimo tinklus

0
221

Rajono savivaldybė, parengė iš karto dvi konkursines paraiškas. Šiuo klausimu meras Zdzislav Palevič ir administracijos darbuotojai susitiko su UAB „Vilniaus vandenys“ direktoriumi Mariumi Švaikausku.

Numatoma, kad iki 2022 m. prie centralizuotų tinklų Šalčininkuose bus prisijungta apie 120 būstų, Eišiškėse – apie 110. Dvi konkursines paraiškas Viešųjų investicijų plėtros agentūrai pateikė UAB „Vilniaus vandenys“, o Šalčininkų rajono savivaldybė atliko projektų rengimo darbus.

Susitikimo metu UAB „Vilniaus vandenys“ direktorius M. Švaikauskas pabrėžė, kad Šalčininkų rajono savivaldybės pateiktos paraiškos itin aukštai užkėlė kartelę ir tapo pavyzdžiu kitiems rajonams ir projektų rengėjams.

Tikimasi, kad paraiškos bus teigiamai įvertintos ir pavyks gauti 1 mln. 378 tūkst. eurų finansavimą.

Šalčininkų rajono savivaldybė sukaupusi nemenką patirtį realizuojant vandentvarkos projektus – nuo 2017 m. vykdomi nuotekų valyklų statybos darbai Jašiūnuose ir Baltojoje Vokėje, be to, rekonstruoti vandens tiekimo ir nuotekų surinkimo tinklai Baltojoje Vokėje, Šalčininkų miesto Naujosios, Gėlių, Mėnulio, Saulės, M. Balinskio, A. Mickevičiaus, Vilniaus gatvėse ar jų atkarpose įrengti nuotekų surinkimo tinklai. Nuspręsta statyti nuotekų valymo įrenginius Zavišonyse ir Dieveniškėse, šiuo metu vyksta viešųjų pirkimų procedūros.

 

Šalčininkų rajono savivaldybės informacija