Šalčininkuose veiklą pradeda mobilusis punktas

0
215

Mėginiai dėl koronaviruso bus paimami automobilių stovėjimo aikštelėje, esančioje prie J. Sniadeckio gimnazijos stadiono. Įvažiavimas iš Šv. Jono Pauliaus II-ojo gatvės.

Mobilusis punktas dirbs darbo dienomis nuo 9.00 iki 13.00 val.

Kaip užsiregistruoti tyrimui?

Visi asmenys, pajutę koronaviruso (COVID-19) infekcijai būdingus simptomus arba turėję kontaktą su sergančiu koronavirusu, užsiregistruoti tyrimui mobiliajame punkte gali skambindami trumpuoju numeriu 1808 arba užpildę specialią anketą interneto tinklalapyje 1808.lt. Būtina nurodyti, kad registruojatės tyrimui Šalčininkuose. Karštosios linijos konsultantas paprašys pateikti asmens duomenis: vardą ir pavardę, savivaldybę, iš kurios skambinate, asmens kodą, mobiliojo telefono numerį. Karštoji linija įvertins skambinančiojo duomenis ir priims sprendimą dėl tyrimo atlikimo. Į paciento nurodytą telefono numerį bus atsiųsta informacija, kur ir kada jis turi atvykti tyrimui. Registruojantis internetu tapatybė nustatoma naudojant elektroninį parašą arba elektroninės bankininkystės sistemas.

Kaip reikia elgtis atvažiavus į mobilųjį punktą?

Atvykusius į mobilųjį punktą gyventojus pasitiks Šalčininkų visuomenės sveikatos biuro specialistai ir Šalčininkų pirminės sveikatos priežiūros centro slaugytoja. Laikykitės jų nurodymų, neskubėkite ir nesijaudinkite, neatidarykite langų ir durų, nelipkite iš automobilio.

Pirmiausia, mobiliojo punkto darbuotojas nustatys Jūsų tapatybę: prie stiklo pridėkite asmens dokumentą, parodykite žinutę su registracijos duomenimis. Įvažiavus į palapinę būtina išjungti automobilio variklį. Automobilio langas atidaromas tik slaugytojai leidus: pirmą kartą paprašius išpūsti nosį (gausite servetėlę), antrą kartą – mėginio paėmimo metu. Atlikę tyrimą, pacientai išvažiuoja iš aikštelės.

 

Šalčininkų rajono savivaldybės informacija