Šalies darbo rinka stabilizavosi, tačiau dėl omikron atmainos baiminamasi blogiausio

0
176

Tokios tendencijos, kai žiemą sulėtėja įdarbinimas ir mažėja darbo vietų, nebuvo jau porą metų –teigiama Užimtumo tarnybos pranešime.

„Europos darbo rinkas pastarąjį mėnesį labiausiai veikė sezoniškumas. Kaip ir kiekvienais metais, žiemos laikotarpiu registruotas nedarbas būna didžiausias. Bet gruodį ypatingo šuolio neužfiksuota. Palyginti su lapkričio duomenims, registravosi tik 160 bedarbių daugiau“,  –  sakė Užimtumo tarnybos direktoriaus pavaduotojas Gytis Darulis.

Lyginant su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais, šių metų sausio 1 d. šalyje buvo registruota 36,5 proc. mažiau bedarbių. Pernai rodiklius veikė karantino sukeltos pasekmės. Šiuo metu darbo ieškančių asmenų skaičius išlieka stabilus ir siekia 176,1 tūkst.

G. Darulio teigimu, kol kas naujoji viruso atmaina šalies darbo rinkos nepalietė, bet Europos vidurio šalyse jau stebimas nuosmukis. Manoma, kad jis paveiks ir registruoto nedarbo lygio augimą Lietuvoje.

„Per praėjusius metus į darbo rinką grįžo 252,4 tūkst. bedarbių (16,3 proc. daugiau nei per 2020-uosius). Karantino atšaukimas lėmė teigiamas perspektyvas, bet kai kurių Europos šalių siunčiami signalai rodo, kad artimiausiais mėnesiais galime sulaukti darbo rinkos sukrėtimų“, –  dėstė jis.

Darbdaviai gruodį registravo mažiau darbo vietų: darbo ieškantys asmenys galėjo rinktis iš 40,1 tūkst. pasiūlymų (22,3 proc. mažiau nei lapkritį). Tačiau, palyginti su tuo pačiu 2020 m. laikotarpiu, darbo jėgos paklausa buvo didesnė net 78 proc.

Dar viena tendencija  –  mažėja išduodamų leidimų dirbti užsieniečiams. Gruodį Užimtumo tarnyba jų išdavė 2293. Palyginti su lapkričiu, tai yra beveik 30 proc. mažiau. Visgi, pernai jų išduota 248 proc. mažiau.

„Tikėtina, kad darbdaviai laukia, kada galės supaprastinta tvarka įdarbinti užsienio šalių piliečius pagal patvirtintą trūkstamų profesijų sąrašą 2022-iesiems“,  –  gruodžio duomenis komentavo Užimtumo tarnybos direktoriaus pavaduotojas.