San Diego mokslininkai mano, jog žmogus, persirgęs koronavirusu, antrą kartą apsikrėsti turi labai mažai šansų

0
367

Tyrimo autoriai tvirtina, jog praėjus pusei metų po susirgimo visų infekuotųjų kraujyje išliko pakankamas kiekis T-limfocitų, kurie apsaugo nuo COVID-19. T-limfocitai organizme naikina užkrėstas ląsteles.

Manoma, jog rezultatai kalba apie tai, jog naująja vakcina populiaciją užteks paskiepyti vieną kartą ir nereikės to daryti kasmet kaip nuo gripo.

Kalifornijos universiteto publikacijoje nurodoma, jog antikūniai po kurio laiko pranyksta. Tuo tarpu T-limfocitai dar ir šiandien randami pasveikusių nuo prieš keliolika metų vos neįsisiautėjusios itin agresyvios SARS (angl. severe acute respiratory sindrome) epidemijos.

2003 m. liepos mėn. Kinijoje ir Honkonge SARS susirgo 8000 žmonių, beveik 10 proc. neišgyveno. Kaip ir COVID-19 atveju, greičiausiai, užkratas žmonėms buvo perduotas šikšnosparnių.

JAV mokslininkų tyrime dalyvavo 100 savanorių, kurie sirgo pavasarį lengva koronaviruso forma. Praėjus pusmečiui absoliučiai visų jų kraujyje išliko pakankamas T-limfocitų kiekis, kurio pilnai užtenka, kad imuninė sistema kaip ir SARS atveju susidorotų su pakartotiniu COVID-19 užkratu.