Santaros klinikose pradedamos taikyti ekstremalios situacijos valdymo priemonės

0
302

Vadovaujantis vasario 26 d. Vyriausybės nutarimu, skubiai sušaukto ligoninės Ekstremalių situacijų valdymo grupės posėdžio sprendimu klinikose  pradedamos taikyti ekstremalios situacijos valdymo priemonės.

  1. Ribojama planinė pacientų hospitalizacija ir planinės chirurginės operacijos visuose ligoninės padaliniuose, išskyrus:

1.1. atvejus, kai pacientui gyvybiškai būtinas tęstinis stacionarinis gydymas;

1.2. kai planuotos paslaugos nesuteikimo atveju prognozuojamas gyvybei pavojingas sveikatos būklės pablogėjimas;

1.3. reabilitacinį gydymą.

  1. Draudžiamas hospitalizuotų pacientų lankymas visuose ligoninių padaliniuose.
  2. Atšaukiamos planuotos sveikatos priežiūros specialistų konferencijos, kvalifikacijos kėlimo kursai ir kiti masiniai renginiai ligoninės patalpose.

Primename, kaip pagalba pacientams, kuriem įtariamas koronavirusas, teikiama Santaros klinikose.

Į Santaros klinikų Infekcinių ligų centro Priėmimo-skubios pagalbos skyrių pacientai, kuriems įtariamas koronavirusas COVID-19, atvyksta greitosios medicinos pagalbos automobiliais, lydimi sveikatos priežiūros specialistų arba atvyksta patys.

Plečiantis susirgusiųjų koronavirusu geografijai ir galvojant apie Lietuvos piliečių sveikatą bei saugumą, Santaros klinikų administracija pirmadienio vakarą priėmė sprendimą laikinai pristabdyti Tuberkuliozės skyriaus perkėlimą į naująjį Infekcinių ligų korpusą ir šias patalpas panaudoti koronaviruso sukeltai situacijai valdyti. Šiame skyriuje yra 100 lovų, 4 reanimacijos – intensyviosios priežiūros lovos, visa būtina įranga, mobilus rentgeno aparatas. Skyriuje įrengta visus reikalavimus atitinkanti vėdinimo sistema, kuri apsaugo nuo viruso plitimo patalpose. Anot Santaros klinikų medikų, drąsiai galima teigti, jog Infekcinių ligų korpusas šiuo metu yra vienas moderniausių ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje.

„Jau ne pirmą savaitę mūsų kolektyvas susiduria su visam pasauliui tekusiu iššūkiu – turime labai greitai įvertinti besikreipiančių pacientų klinikinius simptomus bei epidemiologinę informaciją ir suteikti reikiamą pagalbą pagal situaciją. Šiuo metu pacientai, kuriems įtariamas koronavirusas, COVID-2019 siunčiami į atskirą Infekcinių ligų sparną, kad neturėtų kontakto su kitais sergančiaisiais užkrečiamomis ligomis. Apgailestaujame, jog anksčiau mūsų pacientams yra tekę tyrimų rezultatų laukti ne maksimaliai komfortabiliomis sąlygomis. Prašome suprasti, kad jog visomis įmanomomis priemonės atskiriame vienus pacientus nuo kitų, net jeigu kartais tenka patirti nepatogumų. Visa tai daroma dėl pacientų saugumo. Suprantame, jog dažnam pacientui laukti atsakymo ilgu, tačiau šis procesas gali užtrukti iki 12 val. Ilgiausiai laukiame specifinių tyrimų dėl COVID-19 rezultatų, nors pagal situaciją ir simptomus atliekame ir bendrus kraujo tyrimus, rentgenologinį tyrimą ir kitus“, – apie teikiamą pagalbą ir medikų darbo sąlygas kalba Infekcinių ligų centro Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus vedėjas Linas Svetikas.

Anot Santaros klinikų Infekcinių ligų centro vadovės prof. Ligitos Jančorienės, iki šiol iš visos gausos besikreipusiųjų dėl koronaviruso 2019-nCov, vos keliems buvo nustatytas sezoninis gripas, keletas hospitalizuoti dėl kitų infekcinių ligų, tačiau didžioji dauguma – išleista namo su rekomendacijomis, kaip pasirūpinti savo sveikata.

Vaikai, atvežti į VUL Santaros klinikas dėl įtariamų infekcijų pakliūva į Vaikų ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos poskyrį, esantį Pediatrijos korpuse, Santariškių g. 4. Pastarosiomis dienomis Priėmimo – skubios pagalbos poskyryje apsilanko po 5 – 6 vaikus, kuriems paimamas tepinėlis iš nosiaryklės dėl koronoviruso infekcijos ir siunčiamas į Nacionalinę visuomenės sveikatos priežiūros laboratoriją ištirti. Kol kas visi atsakymai buvo neigiami.

Vaikų infekcinių ligų skyriaus vedėjos dr. Ingos Ivaškevičienės teigimu, Vaikų ligoninės medicinos personalas yra tinkamai pasirengęs sutikti, diagnozuoti, simptomiškai gydyti naujuoju koronovirusu apsikrėtusius pacientus, šiuo metu yra apsirūpinęs reikalingomis apsaugos priemonėmis, tačiau atitinkamas pasirengimas nereiškia, kad į ligoninę reikia vežti vaikus vien tam, kad prevenciškai medikai patvirtintų, kad vaikas nėra apsikrėtęs šiuo virusu. Jeigu grįžęs su šeima iš kelionės vaikas jaučiasi gerai, nekarščiuoja, neturi jokių ligos simptomų, į ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos skyrių vykti nereikia.

Pasak vaikų ligų gydytojos dr. Ingos Ivaškevičienės, statistika rodo, kad naujojo koronoviruso sukelta infekcija pavojingiausia vyresnio amžiaus, lėtinių ligų turintiems žmonėms.

Paciento kelias Santaros klinikų Infekcinių ligų centre

  1. Atvyksta į Santaros klinikų Infekcinių ligų Priėmimo-skubios pagalbos skyrių:

Atvežamas greitosios medicinos pagalbos automobiliu. Greitosios pagalbos automobilio brigada susisiekia su Priėmimo-skubios pagalbos skyriumi ir siunčiami į reikiamą Infekcinių ligų korpuso sparną.

Atvyksta savarankiškai. Kreipiasi į Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus darbuotojus, kurie pagal išsakomus simptomus ir surinktą informaciją atlieka pacientų rūšiavimą.

  1. Atliekami gyvybinių funkcinių rodiklių vertinimai, surenkama informacija.
  2. Paskiriami tyrimai pagal kiekvieno paciento sveikatos būklę.
  3. Pacientai išskirstomi po atskiras palatas laukti tyrimų atsakymų, kuriais vadovaujantis priimamas sprendimas dėl tolimesnių veiksmų. Visų būtinų tyrimų vidutinis atlikimo laikas 8 – 12 val.