Savaitgalį Šalčininkuose bei Lavoriškėse sulaikyti puspriekabė refrižeratorius „Schmitz” ir vilkikas „DAF“

0
288

Penktadienį VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Lavoriškių pasienio užkardos pareigūnai Lavoriškių punkte tikrino iš Lietuvos vykusio vilkiko „DAF“ rusiškais numeriais ir jį vairavusio 47-erių metų Rusijos piliečio dokumentus. Prie vilkiko buvo prikabinta puspriekabė refrižeratorius „Schmitz” su vištienos kroviniu.

Pasieniečiai nustatė, kad puspriekabės kaip, įtariama, vogtos nuo 2017 m. lapkričio ieško Vokietijos teisėsaugininkai. Dėl nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo arba realizavimo VSAT Vilniaus pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tokį nusikaltimą gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 2 metų.

Vairuotojas po apklausos paleistas. Vištiena buvo perkrauta į kitą krovinio savininko atsiųstą transporto priemonę. Puspriekabė saugoma Vilniaus pasienio rinktinėje.

Įtariama, vogtą vilkiką sekmadienį sulaikė VSAT Varėnos pasienio rinktinės Tribonių pasienio užkardos pareigūnai. Jie Šalčininkų kontrolės punkte tikrino iš Lietuvos į Baltarusiją vykusio vilkiko „DAF“ belgiškais numeriais su puspriekabe ir jį vairavusio 31-erių Uzbekistano piliečio dokumentus.

Pasieniečiai nustatė, kad  2007 m. pagaminto vilkiko kaip, įtariama, vogto paiešką šių metų kovą paskelbė Belgija. Ir šiuo atveju dėl nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo ar realizavimo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Uzbeką po apklausos VSAT pareigūnai paleido. Vilkikas saugomas Šalčininkų punkte.

Iš viso šiemet pasieniečiai sulaikė 73, įtariama, vogtas transporto priemones. Dažniausiai jos sulaikomos prie sienos su Baltarusija – 37 mašinos. Pagal pilietybes tokius automobilius dažniausiai vairavo Lietuvos ir Rusijos (po 15), Uzbekistano (12), Kirgizijos (9), Baltarusijos (8) ir dar 7 valstybių piliečiai.

 

Parengta pagal Vilniaus ir Varėnos pasienio rinktinių inf.