Nuo rytojaus policija šalies keliuose vykdys sustiprintą vairuotojų blaivumo, apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų kontrolę.
Motyvuotai pasirinktose vietose pareigūnai organizuos policines kontrolės priemones ir tikrins vairuotojų blaivumą, vykdys šiurkščių ir pavojų saugiam eismui keliančių bei avaringumui įtaką darančių pažeidimų prevenciją ir kontrolę.
Šių tikslinių policinių prevencinių eismo dalyvių kontrolės priemonių, kurias policijos pareigūnai vykdys šalies keliuose tikslas:
– užtikrinti, kad eisme nedalyvautų nuo alkoholio ir kitų psichiką veikiančių medžiagų apsvaigę asmenys;
– nustatyti asmenis, vairuojančius transporto priemones, neturinčius tam teisės, kai ši teisė yra atimta;
– užkardyti pavojingą ir chuliganišką vairavimą, išaiškinti šiurkščius, pavojų saugiam eismui keliančius Kelių eismo taisyklių pažeidimus ir užkardyti skaudžius eismo įvykius šalies keliuose.
Lietuvos kelių policijos tarnyba atkreipia eismo dalyvių dėmesį į tai, kad rudenį šalies keliuose daugėja transporto priemonių, kad saugiam eismui kyla pavojus, ir siekia strateginio
tikslo – eismo įvykių, kuriuose žuvo ir buvo sužeisti žmonės, mažinimo ir saugaus eismo situacijos šalies keliuose gerinimo.
Per 7 šių metų mėnesius policija šalies keliuose išaiškino 1 395 pavojingo ir chuliganiško vairavimo atvejus, nustatė 4 300 neblaivius transporto priemonių vairuotojus, 1 711 iš jų girtumas viršijo 1,5 prom. Be to, pareigūnai nustatė 5 379 neblaivius dviračių ir jiems prilygintinų transporto priemonių vairuotojus.
Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, šiais metais dėl neblaivių transporto priemonių vairuotojų kaltės įvyko 117 eismo įvykių, juose žuvo 11 žmonių, 172 žmonės buvo sužeisti. Teisės vairuoti neturintys neblaivūs vairuotojai sukėlė 42 eismo įvykius.
Lietuvos kelių policijos tarnyba primena, kad kas dešimtas eismo įvykis, kuriame sužalojami žmonės, įvyksta dalyvaujant neblaiviems eismo dalyviams.
Policijos departamento informacija