Raigarde muitininkai sulaikė apie 4 mln. eurų vertės rūkalų siuntą

0
48

Dar tebeskaičiuojama praėjusią savaitę Raigardo kelio poste sulaikyta rūkalų kontrabandos siunta – preliminariais duomenimis, cigarečių kiekis gali siekti apie 900 tūkst. pakelių.

Kontrabanda aptikta dar rugsėjo 21 dieną, kai Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT), Kauno ir Vilniaus teritorinių muitinių pareigūnai rentgenu patikrino iš Baltarusijos įvažiavusį vilkiką, tariamai gabenusį saulėgrąžų išspaudas.

Baltarusijos piliečio vairuojamas krovininis vilkikas „Scania“ į Raigardo kelio postą atvažiavo praėjusį ketvirtadienį (rugsėjo 21 d.), apie 6 val. ryto. Vairuotojas deklaravo tranzitu per Lietuvą į Lenkiją ketinantis vežti 20,5 tonas saulėgrąžų išspaudų granulių.

Bet patikrinus mašiną rentgeno kontrolės sistema, muitinės pareigūnams kilo įtarimų, jog „Scania“ puspriekabėje gali būti gabenama kontrabanda.

Šie įtarimai pasitvirtino vos atvėrus puspriekabės duris ir pradėjus detalų vilkiko patikrinimą: didmaišiai su granulėmis tebuvo sukrauti mašinos gale. Jie viso labo „dengė“ likusią puspriekabės dalį, kuri buvo pilna dėžių su cigaretėmis.

Kontrabandininkai taip stengėsi pervežti kuo daugiau cigarečių, kad rūkalų pakelių prikaišiojo net į menkiausius tarpus tarp dėžių. Pareigūnus nustebino ir tai, kad rūkalų buvo prikimšta taip pat ir į kontrabandos krovinį maskavusius didmaišius su granulėmis. Ten pat, į didmaišius, kontrabandininkai dar prikrovė ir betoninių trinkelių, matyt, tam, kad dėl krovinio svorio neatitikimų pareigūnams nekiltų įtarimų.

Sulaikyta kontrabanda dar tebeskaičiuojama: preliminariais vertinimais, „Scania“ buvo vežama apie 1800 dėžių (900 tūkst. pakelių) cigarečių (kol kas aptikta tik vienos rūšis rūkalų – „Minsk Capital QS“). Toks kiekis cigarečių (su privalomais sumokėti mokesčiais) vertas apie 3,7 mln. eurų.

Dėl kontrabandos buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas MKT Kauno skyriuje, tyrimui vadovauja Kauno apygardos prokuratūros prokurorai.

Vilkiką vairavęs Baltarusijos pilietis buvo sulaikytas, vėliau jam skirta kardomoji priemonė – piniginis užstatas.

LR muitinės informacija