Šeima automobilio slėptuvėse gabeno tūkstantį pakelių cigarečių

0
254

Vakar Gintaro Žagunio pasienio užkardos pareigūnai Šalčininkų rajone, kelyje Dieveniškės – Šalčininkai, patikrinti sustabdė iš vadinamosios Dieveniškių kilpos išvažiuojantį automobilį „VW Touran“ su lietuviškais numeriais. Šioje pasienio ruože esančioje vietoje yra įrengtas Širvių atraminis postas, kuriame dirbantys VSAT pareigūnai nuolat tikrina į abi puses vykstančius asmenis bei transporto priemones.

„VW Touran“ vairavo 37-erių Vilniaus gyventojas. Kartu vyko ir du jo mažamečiai vaikai bei žmona. Iš pirmo žvilgsnio atrodė, kad šeimos automobiliu nieko draudžiamo nevežama. G. Žagunio užkardos pasieniečiams mašina ir jos vairuotojo elgesys bei atsakymai į kelis klausimus pasirodė įtartini. VSAT pareigūnai laikinai sustabdė šeimos kelionę ir „VW Touran“ patikrino detaliai. Paaiškėjo, kad po priekinėmis mašinos sėdynėmis įrengtose slėptuvėse buvo  1060 pakelių cigarečių „NZ Gold“ su Baltarusijos akcizo ženklais.

Dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką pradėta administracinės bylos teisena. Vilniečiui gresia bauda nuo 5200 iki 6000 eurų bei 2004 m. laidos automobilio konfiskavimas.

Po apklausos vairuotojui buvo įteiktas šaukimas atvykti į teismą ir jis paleistas. „VW Touran“ ir cigaretės saugomi G. Žagunio pasienio užkardoje.

 

VSAT Varėnos pasienio rinktinės informacija