Sekdami lietuvių mokytojų pavyzdžiu į kovą kylą ir kaimyninės Lenkijos pedagogai

0
228

Vakar pateikti reikalavimai padidinti atlyginimus nei daug, nei mažai – vienu tūkstančiu zlotų, kas atitinka maždaug 230 Eur. Įdomiausia tai, jog streikuoti jėgų nebeturintys lietuviai už lenkus šiuo metu gauna trečdaliu mažiau, o ar padidės jų atlyginimai ir kiek, iki pat šiol neaišku. Vis dėlto reikia paminėti, jog Lenkijos moksleivių pasiekimai gerokai aukštesni nei lietuvaičių.

Kol kas lenkai pedagogai nestreikuoja, tačiau masiškai ima nedarbingumo biuletenius. Kaip bus vėliau, parodys laikas.

Tuo tarpu Lietuvoje išryškėjo įdomi tendencija – Jurgitą Petrauskienę nuvertę švietimiečiai šiandien žada atlaisvinti Švietimo ir mokslo ministerijos palocius. Pasirodo, jog juos tai padaryti įtikino ne kas kitas, o susisiekimo ministras Rokas Masiulis. Ar tik negalima pamanyti, jog pastarasis į kažką nusitaikė? Tikrai šio, kaip pats save vadina, finansininko nedomina mokytojai… Tai kas tada jį domina?

Ir kodėl mokytojai pradėjo vartoti kažkokią keistą retoriką – „Karbauskis tikriausiai nebeplanuoja likti politikoje”; „Skvernelis nesišneka, tai tegu nebegalvoja apie Prezidento rinkimus“.

Telieka vienintelis, kuris šnekasi su pedagogais, rado sutarimą su pedagogais ir turi palaikymą pedagogų. Tai ką tam vieninteliam telieka daryti? Negi jis taps švietimo ir mokslo ministru?