Nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl seksualinių patyčių vienoje iš sostinės ugdymo įstaigų: daugiausiai kliuvo pedagogams

0
10

Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras, įvertinęs liudytojų parodymus, ikiteisminio tyrimo metu surinktų duomenų visumą, priėmė nutarimą nutraukti ikiteisminį tyrimą dėl įvykių vienoje sostinės mokykloje, kai prieš nukentėjusį mažametį buvo smurtaujama, iš jo tyčiojamasi, atliekami seksualinio pobūdžio veiksmai. Ikiteisminis tyrimas nutrauktas konstatavus, kad visi įvykių dalyviai, tuomet vienos klasės mokiniai, buvo trylikos metų ir dar nebuvo sulaukę tokio amžiaus, nuo kurio jie atsakytų pagal baudžiamuosius įstatymus.

Ikiteisminis tyrimas dėl įtartos seksualinio pobūdžio nusikalstamos veikos prieš mažametį asmenį bei viešosios tvarkos pažeidimo buvo pradėtas š. m. balandžio mėn., siekiant atskleisti galimai padarytą nusikalstamą veiką, išsamiai ir nešališkai ištirti visas bylos aplinkybes. Tyrimo metu buvo apklaustas nukentėjęs mažametis, kiti nepilnamečiai liudytojai, asmenys, galėję suteikti reikšmingos informacijos, atlikti kiti proceso veiksmai, išnagrinėti tyrimo metu gauti duomenys.

Atkreiptinas dėmesys, kad už nusikaltimus, dėl kurių buvo atliekamas šis ikiteisminis tyrimas, atsako tik tie asmenys, kuriems nusikaltimo padarymo metu buvo suėję 14 metų, tuo tarpu visi įvykių dalyviai nebuvo sulaukę tokio amžiaus, kad būtų galima taikyti baudžiamąją atsakomybę. Nutarime nutraukti ikiteisminį tyrimą nurodoma, jog įvertinus įvykių situaciją, kontekstą, negalima konstatuoti, jog mokinių veiksmai pasiekė ir nusikaltimų sudėčiai būdingą pavojingumo laipsnį.

Reaguojant į gautą informaciją apie galimus smurto ir patyčių atvejus sostinės mokykloje, ikiteisminio tyrimo metu prokuratūra kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybę dėl mokyklos administracijos veiksmų įvertinimo, informuota Valstybinė vaiko teisių apsaugos tarnyba, kuri pradėjo atvejų vadybą, incidentuose dalyvavusiems mokiniams buvo teikiama psichologinė pagalba.

Mokykloje buvo atliktas tarnybinis patikrinimas, siekiant įvertinti ir išspręsti mokykloje kylančius smurto atvejus ir patyčių problemą. Mokyklos vadovai įpareigoti užtikrinti patyčių prevencijos priemones, kelti pedagogų kvalifikaciją mokinių emocinės sveikatos ir socialinio ugdymo srityse, taip pat imtis veiksmų, kad patyčių ir smurto atvejai mokykloje nesikartotų.

Prokuratūros informacija