Žada, jog balsuoti seniūnaičių rinkimuose Vilniaus rajone bus kur kas patogiau

0
154

Siekiant kad kuo daugiau gyventojų aktyviai dalyvautų seniūnaičių rinkimų balsavime, Taryba po pateikimo pritarė naujam seniūnaičių rinkimų tvarkos aprašui – balsavimas galės vykti ir internetu.

Vadovaujantis Vilniaus rajono savivaldybės seniūnaičių rinkimų ir atšaukimo tvarkos aprašu, seniūnaičių rinkimai organizuojami ne vėliau kaip per 6 mėnesius nuo tos dienos, kai į pirmąjį savivaldybės tarybos posėdį susirenka ir prisiekia išrinktos savivaldybės tarybos nariai, tad esamų seniūnaičių kadencija artėja link pabaigos. Nauji rinkimai numatomi šių metų spalio pradžioje. 

„Seniūnaičiai – tai vietos bendruomenių atstovai seniūnijose, tarpinė grandis tarp seniūnijos ir savivaldybės, todėl siekiame, kad kuo daugiau gyventojų įsitrauktų į jų rinkimus ir išrinktų aktyvų bei jų bendruomenės interesams atstovaujantį asmenį. Kuo daugiau bus aktyvių atstovų seniūnaitijose, tuo daugiau bus galima įgyvendinti idėjų ir reikšmingų darbų tos vietos gyventojams. Tikimės, kad balsavimas internetu padidins gyventojų įsitraukimą į seniūnaičių rinkimų procesą“, – sprendimą komentuoja Vilniaus rajono savivaldybės meras Robertas Duchnevič.

Iki šiol seniūnaičiai dirbo visuomeniniais pagrindais, o išlaidos, susijusios su seniūnaičio veikla buvo kompensuojamos labai simboliškai. Nuo š. m. liepos 1 d. įsigaliojo naujas Vilniaus rajono savivaldybės tarybos sprendimas dėl Vilniaus rajono seniūnaičių veiklos išlaidų apmokėjimo, teiktas Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos, kuris numato, jog iki šių metų pabaigos 1 mėnesiui seniūnaičiui skiriama kompensacija už patirtas išlaidas gali siekti iki 200 Eur, nuo 2024 m. sausio 1 d. – kompensacija sieks iki 0,2 vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio (VMDU) dydžio.

Vilniaus m. savivaldybės informacija