Šešios dešimtys buvusių pareigūnų atsiliepė į VSAT vado kreipimąsi ir po privalomų patikrų šią savaitę pradėjo dirbti tarnybos padaliniuose

0
398
DCIM100MEDIADJI_0025.JPG

Liepos 20-ąją pasieniečių vadas generolas Rustamas Liubajevas kreipėsi į buvusius VSAT pareigūnus siekiant efektyviai suvaldyti neteisingai migrantų antplūdį iš Baltarusijos.

Buvusiems pasieniečiams pasiūlymai vyksta įsidarbinti VSAT darbuotojams pagal darbo sutarties valstybės sieną su Baltarusija saugančiose Vilniaus, Varėnos pasienio rinktinių užkardose ir Užsieniečių registracijos centre (URC) Pabradėje.

Po šio raginimo į tarnybas Personalo valdybą kreipėsi apie du šimtus buvusių pasieniečių.

Po privalomų patikrinimų ir užbaigus reikiamus formalumus į darbą VSAT priimta 60 buvusių pasieniečių. 33 pasirinko tarnauti Vilniaus pasienio rinktinėje, 25 – Varėnos rinktinėje, o du buvę kolegos talkins Pabradės URC pareigūnams.

Po trumpų mokymų šie buvę pasieniečiai pradėjo dirbti budėtojų dalykai, atlikti sienų kontrolės sistemų vaizdo operatorių funkcijas. Tokias užduotis anksčiau atliktas statutiniai VSAT pareigūnai skiriami patruliuoti ir reaguoti į įvykius prie sienų.