Šiandien Stalgonių kaime gyvenanti Marjana Zadorocka švenčia 102-ąjį gimtadienį!

0
177

Šia proga jos pasveikinti atvyko Šalčininkų rajono meras Zdzislav Palevič, Socialinės paramos ir sveikatos apsaugos skyriaus vedėjos pavaduotoja Galina Rogoža, Poškonių seniūnijos seniūnė Renata Fedotova ir seniūnijos specialistė Valentina Diuk.

Atvykusius svečius šimtametė senolė pasitiko su nuoširdžia šypsena ir svetingu kvietimu užeiti į jos namus. Kartu su močiute svečių laukė ir jos duktė Janina, šiuo metu gyvenanti su mama.

„Man didelė garbė šiandien atvykti į Jūsų namus ir pasveikinti Jus su gražiu jubiliejumi. Jūs esate viena iš tokių žmonių, kuri savo darbu ir požiūriu visada darbštumą laikėte didžiausia vertybe. Dėkoju Jums už gyvenimišką pavyzdį. Būkite sveika“, – kalbėjo meras Zdzislav Palevič sveikindamas M. Zadorocką.

Prieš 102 metus gimusi ponia Marjana vaikystę praleido Katkuškių kaime. Būdama dviejų, neteko mamos, murusios po sunkios ligos. Ją augino tėvas su seserimi. Antrą kartą jis vedė po dešimties metų ir antroje santuokoje gimė dar aštuoni vaikai. Gyvenimas nebuvo lengvas, paauglystėje ponia Marjana tarnavo ponų Navickų, vėliau Lisovskių ūkyje. 1947 metais ji ištekėjo už Česlavo Zadorockio, dirbusio Daubutiškių malūninku, šiame kaime jaunieji apsigyveno po vestuvių. 1948 metais šeima pasistatė savo namus Stalgonių kaime, čia senolė iki šiol ir gyvena. Tiesa, prieš 15 metų ponia Marjana neteko vyro, su kuriuo susilaukė dviejų vaikų.

Poškonių seniūnijos specialistė V. Diuk dalijosi prisiminimais, kaip dar prieš keletą metų močiutė dainavo dainas, pasakojo apie savo gyvenimą, dabar jai sustreikavusi klausa. Tačiau būdama garbaus amžiaus ji stengėsi nesėdėti sudėjusi rankų.

Šalčininkų rajono savivaldybės informacija