Šiandien vakare rengiamas mitingas prie Seimo: STOP Tarnybų Smurtui Prieš Vaiką ir Šeimą!

0
245

Renginio pradžia – 17 val. Organizatoriai – Laisvos visuomenės institutas (LVI). Dalyviams siūloma kaip simbolį atsinešti vaikišką žaislą ar drabužėlį. Žadama vaišinti arbata.

„Visi kartu parodykime politikams ir atsakingoms tarnyboms, kad vaikų gerovė ir jų šeimų gyvenimai yra mūsų didžiausio dėmesio ir pastangų vertas klausimas, kurio sprendimo nepavyks išvengti.
Šokiruojanti statistika ir nukentėjusių šeimų liudijimai rodo nehumanišką ir antikonstitucinį vaiko teisių apsaugos reformos pobūdį. Per beveik keturis mėnesius iš tėvų atimta per tūkstantį vaikų. Prisidengdama „geriausių vaiko interesų“ užtikrinimu ši reforma prievartos būdu ardo šeimas, baudžia ne tik tėvus, bet ir pačius vaikus bei diegia žalingą policinės valstybės modelį, kuris vadovaujasi komunistiniu principu, jog valstybė geriau už tėvus žino, kaip auginti vaikus.
Esame įsitikinę, kad vaikų paėmimas turi būti kraštutinė priemonė, taikoma esant realiam pavojui vaiko sveikatai ir gyvybei, o ne siekiant perauklėti tėvus. Tuo tarpu šiandien ydinguose teisės aktuose ir praktikoje Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos darbuotojams kartu su policijos pareigūnais yra suteikta pernelyg plati veiksmų laisvė kištis į privatų šeimos gyvenimą ir atiminėti vaikus (kad ir trumpam) iš jų tėvų. Smurtas naujajame įstatyme suvokiamas per plačiai ir tai atveria kelią absurdiškiems ir nužmogintiems sprendimams. LVI inicijuota peticija rodo, kad visuomenė tam nėra abejinga – ją jau pasirašė per 17 tūkstančių žmonių“, – rašoma protesto akcijos iniciatorių pranešime.