Šiauliuose vyko stipriausiojo ugniagesio gelbėtojo varžybos

0
264

Dalyviai jose rungėsi apsirengę apsauginius ugniagesio gelbėtojo drabužius ir užsidėję suslėgtojo oro kvėpavimo aparatus. Ugniagesiai demonstravo ne tik puikius fizinius gebėjimus, bet ir atkaklumą, ištvermę, valią ir ryžtą. Po įtemptos kovos, aistrų, džiaugsmo ir stiprių emocijų išaiškėjo, kas gi yra tie stipriausi, ištvermingiausi ir atkakliausi.

Šių varžybų nugalėtoju ir stipriausiu šalies ugniagesiu gelbėtoju individualioje rungtyje tapo Akmenės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesys gelbėtojas Gintautas Samauskis. Antrąją vietą tarp stipriausiųjų ugniagesių užėmė Rokas Lindenis iš Mažeikių objektinės priešgaisrinės gelbėjimo valdybos, trečiąją – Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 2-osios komandos viršininkas Andrius Ašmontas.

„Nugalėti man padėjo didelis užsidegimas ir tikslo siekimas, – sakė varžybų nugalėtojas. –  Atidaviau savęs tiek, kiek galiu. Žinoma, ir rengiantis varžyboms buvo įdėta daug juodo darbo. Šiemet į varžybas susirinko labai pajėgūs, stiprūs ugniagesiai. Konkurencija buvo itin didelė. Tad varžyboms pradėjau ruoštis jau sausio pabaigoje ir skyriau tam didžiąją dalį savo laisvalaikio.“

G. Samauskis stipriausio ugniagesio gelbėtojo varžybose dalyvauja penkeri metai. Jis yra ir vienas Lietuvos rinktinės narių. Su ja jie yra tapę Europos čempionais, Pasaulio stipriausiųjų ugniagesių gelbėtojų varžybose Amerikoje užėmę antrąją vietą. Jis yra ir karys savanoris, su kariais dalyvauja panašiose pagal ištvermę galiūnų varžybose. Savo pergalę stipriausiojo ugniagesio gelbėtojo varžybose jis skiria savo sūnui Ignui, kuriam nori būti pavyzdys.

Stipriausiojo ugniagesio gelbėtojo varžybose dalyvavo per 60 ugniagesių gelbėtojų iš visos Lietuvos. Komandinėje rungtyje pirmąją vietą iškovojo Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo valdybos komanda, antrąją vietą užėmė Šiaulių PGV, trečiąją – bendra Mažeikių, Raseinių ir Klaipėdos ugniagesių komanda.

Tandemų rungtyje nugalėtojais tapo vilniečiai Jaroslav Višnevski ir Mindaugas Valaitis, antrąją vietą užėmė Šiaulių PGV atstovas Andrius Ašmontas ir Gintautas Samauskis, trečiąją – Romualdas Vilimas iš Biržų ir Pasvalio PGT ugniagesys gelbėtojas Karolis Gražinis.

Šiose varžybose dalyvavo ir trys moterys – Šiaulių PGV Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus viršininkė Regina Bartkutė, Vilniaus PGV 6-osios komandos ugniagesė gelbėtoja Greta Pauliučenko ir savanorė ugniagesė iš Akmenės Dovilė Gideikaitė.

PAGD informacija