Šiemet mokyklinėms prekėms tėvai nusiteikę išleisti daugiau

0
219

Trys ketvirtadaliai tėvų būtinus daiktus mokyklai įsigyja būtent rugpjūčio mėnesį. Šiemet pusė mokyklinio amžiaus vaikus auginančių tėvų mokyklinėms prekėms ketina skirti daugiau lėšų nei pernai, rodo atlikta apklausa. Tyrimas taip pat atskleidė apsipirkimo įpročius, pavyzdžiui, kad dauguma stengiasi į procesą įtraukti ir vaikus.

Vaikų nuomonė svarbi, bet kaina – svarbiau

41 proc. apklaustų tėvų nurodė, kad vieno vaiko mokykliniam krepšeliui šiemet planuoja išleisti 51-100 Eur, atskleidžia šių metų liepą „Maxima“ užsakymu rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimų kompanijos „Spinter tyrimai“ atlikta reprezentatyvi apklausa.

Trečdalis respondentų mokyklinėms prekėms šiemet ketina skirti 101-200 Eur. 17 proc. – 11-50 Eur. 15 proc. nusiteikę išleisti daugiau nei 200 Eur.

Tyrimas rodo, kad 9 iš 10 tėvų mokyklines prekes perka kartu su vaikais. Kiek rečiau į procesą įsitraukia pradinukai, tačiau net ir jie dalyvauja renkantis bent dalį prekių.

Nors rinkdamiesi mokyklinių prekių krepšelį dauguma tėvų tariasi su vaiku, tačiau svarbiausias kriterijus perkant vis dėlto yra kaina. Kai renkamasi kanceliarines rašymo priemones, taip pat svarbus patogumas. Renkantis kanceliarines popieriaus priemones – popieriaus kokybė. Renkantis kuprinę – ergonomika. Renkantis penalą tėvai daugiau laisvės suteikia vaikui – atsižvelgia į jo pageidavimus.

Prekių sąrašus vertina, bet ne visi juos gauna

Pusei tėvų naudingiausias šaltinis, padedantis suformuoti reikalingų mokyklinių prekių sąrašą, yra mokykla ar klasės auklėtoja. Dažniau tokiais sąrašais kliaujasi jaunesni, iki 40 m., tėvai, kurių vaikai rengiasi eiti į pradines klases. Vyresnių (5-12 kl.) vaikų tėvai dažnai sakė besiremiantys ir savo asmenine patirtimi (39 proc.), taip pat vaikų norais ir iš jų gauta informacija (30 proc.).

Svarstydami apie būsimų pirkinių sąrašą, dauguma tėvų mini kanceliarines rašymo, popieriaus, piešimo priemones, pratybų sąsiuvinius, aplankalus. Daugiau nei pusė tėvų naujiems mokslo metams ketina pirkti ir naujos avalynės bei drabužių.

Populiariausios vietos mokyklinėms prekėms įsigyti

Absoliučiai daugumai (85 proc.) apklaustų tėvų apsiperkant labai arba bent daliai prekių svarbu plati prekės ženklų įvairovė.

Paklausti, kur ieškos mokyklai reikalingų prekių, 73 proc. tėvų nurodė prekybos tinklą. Antroje vietoje pagal populiarumą – specializuotos kanceliarinių prekių parduotuvės (42 proc.). 37 proc. apklaustų tėvų teigė prekes pirksiantys ir knygynuose (37 proc.), 33 proc. – internetinėse parduotuvėse.