Sienos pažeidėją padėjo sulaikyti šuo

0
286
Prie sienos su Baltarusija puikiai pasidarbavęs tarnybinis olandų aviganis Herkus ne tik aptiko nelegalių rūkalų krovinį, bet ir susekė du, įtariama, kontrabandą gabenusius vyrus.

Vakar VSAT Vilniaus pasienio rinktinės pareigūnai patruliavo Šalčininkų rajone, vadinamojoje Dieveniškių kilpoje. Kartu dirbo ir dvejų metų tarnybinis olandų aviganis Herkus. Keturkojis prie sienos užuodė įtartinus pėdsakus ir mišku jais pradėjo pasieniečius vesti į Lietuvos gilumą. Paieška tęsėsi apie 2 kilometrus, kol Herkus krūmokšniuose rado likimo valiai pamestą krovinį. 6-iose į polietileną suvyniotose dėžėse buvo 3 tūkst. pakelių cigarečių „Fest“ su baltarusiškomis banderolėmis.

Aptikęs šį krovinį Herkus pėdsakų nepametė. Mišku dar maždaug kilometrą jis toliau sekė įtariamus kontrabandininkus. Mikantonių kaimo prieigose olandų aviganis surado du krūmynuose pasislėpusius asmenis. Įtariama, kad šie 18 ir 26 metų Šalčininkų rajono gyventojai gabeno anksčiau aptiktą kontrabandos krovinį.

                                

Dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką Šalčininkų rajono gyventojams pradėtos administracinės teisenos. Cigarečių nešikai turės atvykti į Vilniaus regiono apylinkės teismo Šalčininkų rūmus. Jiems gresia baudos nuo 4 iki 6 tūkst. eurų.

Po apklausų sulaikytuosius VSAT pareigūnai paleido. Baltarusiškos cigaretės saugomos Gintaro Žagunio užkardoje.

VSAT Vilniaus pasienio rinktinės inf.