Baudos nuo rūkalų „verslo“ neatgraso

0
69

Pirmadienio pavakarę VSAT Varėnos pasienio rinktinės Kapčiamiesčio užkardos pareigūnai per vaizdo stebėjimo sistemą užfiksavo Nemunu plaukiantį objektą, primenantį tipišką rūkalų kontrabandininkų „plaustą“. Nuleidus į vandenį tarnybinę valtį ir pasivijus įtartiną daiktą, paaiškėjo, jog tai tikrai iš Baltarusijos pasroviui dreifuojantis „plaustas“. Partempę jį į krantą ir apžiūrėję, pasieniečiai rado 500 pakelių cigarečių „Fest“ su baltarusiškomis banderolėmis. Radinys saugomas Kapčiamiesčio pasienio užkardoje kaip bešeimininkis turtas.

Tą patį vakarą valstybės sienos ruožą ties Macevičių kaimu (Lazdijų r.) tikrinę Kapčiamiesčio pasieniečiai pastebėjo nešuliais apsikrovusį vyrą, kuris kirto miško keliuką ir pradingo tankmėje. Įvykio vieton skubiai buvo iškviestas kinologas su tarnybiniu šunimi. Po keliolikos minučių, vokiečių aviganei Perlai pagavus pėdsaką, VSAT pareigūnai miške sulaikė pirmiau matytą vyrą. Pasieniečiai jį atpažino – 27-erių lazdijietis su kontrabandiniais rūkalais įkliūva ne pirmą sykį. Penkiuose jo gabentuose ryšuliuose rasta 1 750 pakelių cigarečių „Minsk Capital MS“ su baltarusiškomis banderolėmis.

Sulaikytąjį su cigaretėmis pristatę į Kapčiamiesčio pasienio užkardą, VSAT pareigūnai surašė jam du protokolus – dėl akcizinių prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką ir dėl pakartotinio pasienio teisinį režimą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimo. Pirmasis jų, padarytas pakartotinai, užtraukia baudą nuo 5 760 iki 6 000 eurų. Vyrui įteiktas šaukimas po poros savaičių atvykti į pasienio užkardą, kai ten bus nagrinėjama jo administracinė byla. Už antrąjį pažeidimą (pasienio ruože buvo be VSAT išduoto leidimo ekstremaliosios situacijos sąlygomis) Lazdijų rajono gyventojui skirta 170 eurų bauda.

Dar vienas cigarečių nešikas su įkalčiais įkliuvo tą patį pirmadienį pasienio miške ties Senovės kaimu (Varėnos r.). Ten patruliavę Kabelių užkardos pasieniečiai jį pastebėjo ir sulaikė už 70 metrų nuo valstybės sienos. Šešiais ryšuliais apsikrovęs 32-ejų alytiškis gabeno 1 800 pakelių cigarečių „Minsk Capital QS“ su Baltarusijos akcizo ženklais. Krovinio vertė su Lietuvoje privalomais mokesčiais – 7 416 eurų, t. y. kiek didesnė nei gabentojo laukianti bauda – 5 200–6 000 eurų. Ją dar 90–170 eurais padidins bauda, numatyta už pakartotinį pasienio teisinį režimą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimą.

VSAT informacija