Situacija Santaros klinikose ir Vilniaus regione negerėja

0
256

Ligoninės direktorė valdymui Jolita Jakutienė informuoja, kad 2021 metų spalio 15 dienos ryte Vilniaus regione yra gydomi 540 COVID-19 liga sergantieji, iš jų  52 reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuose bei 11 vaikų. Regione užimta 92 proc. aktyviam gydymui ir 82 proc. reanimacijos ir intensyviosios terapijos paslaugoms teikti skirtų vietų COVID-19 liga sergantiems pacientams.

Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose, kur gydomi sunkūs pacientai, iš 91 aktyviam gydymui skirtos vietos užimta 82, taip pat užimtos visos reanimacijos ir intensyviosios terapijos vietos.  Taip pat Santaros klinikose gydoma 11 COVID-19 liga  sergančių vaikų, vienas iš jų   – vaikų reanimacijos ir intensyviosios terapijos padalinyje.

Pasak direktorės valdymui J. Jakutienės, kuo labiau augs hospitalizacijų dėl COVID-19 ligos skaičius, tuo mažės galimybė planines paslaugas gauti kitomis ligomis sergantiems pacientams. Santaros klinikose jau sustabdyta planinė hospitalizacija terapinio profilio ligoniams, Vilniaus miesto klinikinė ligoninė kitiems, ne COVID-19 liga sergantiems pacientams, taip pat gali teikti tik skubią pagalbą. 

Pagrindinėje atraminėje Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje šiandien yra užpildyta 94 proc. aktyviam gydymui skirtų vietų. Iš viso ligoninėje įrengta 150 aktyviam gydymui skirtų vietų bei 6 reanimacijos ir intensyviosios terapijos vietos, iš kurių šiandien užimtos 4.

Nuolat pildosi kitų atraminių ligoninių COVID-19 padaliniai – Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje, Alytaus S. Kudirkos ligoninėje, Ukmergės, Druskininkų, Elektrėnų, Molėtų ir kitose ligoninėse. Kitą savaitę planuojama atidaryti naują COVID-19 ligos padalinį Trakų ligoninėje.

„Prašome visuomenės sąmoningumo. Teigiamas požiūris į skiepijimą, kaukių dėvėjimas, pastangos kuo mažiau būriuotis – tik šios priemonės šiuo metu gali padėti nevirsti mūsų regiono ligoninėms tik kovidines paslaugas teikiančiomis sveikatos priežiūros įstaigomis“, – sako direktorė valdymui J. Jakutienė.