Siūloma tikslinti Trakų rajono, Vilniaus miesto ir Vilniaus rajono savivaldybių teritorijų ribas

0
39

„Dabar esanti Vilniaus miesto savivaldybės riba kerta Nekilnojamojo turto registre įregistruotus sklypus, pastatus, esančius ant Vilniaus rajono ir Trakų rajono savivaldybių ribos, įstrižai kerta kelius, vandens telkinius ir kitus, o tai prieštarauja teisės aktuose nustatytiems reikalavimams. Esama situacija sukelia problemų planuojant teritorijas, formuojant nekilnojamojo turto ribas, disponuojant nekilnojamuoju turtu, suteikiant adresus, deklaruojant gyvenamąją vietą ir vystant įvairius infrastruktūros projektus. Dėl netikslių savivaldybių ribų sunkumų patiria nekilnojamojo turto savininkai, projektuotojai ir kiti asmenys“, – sesijos pradžioje pristatydama projektą sakė vidaus reikalų viceministrė Sigita Ščiajavienė.

Nustačius tikslias trijų savivaldybių teritorijų ribas, bus sukurtos prielaidos šioms savivaldybėms teikti dokumentus dėl jų teritorijose esančių gyvenamųjų vietovių teritorijų ribų tvarkymo, taip pat bus sukurtos teisinės prielaidos įgyvendinti nuo 2024 m. sausio 1 d. įsigaliosiančias Žemės įstatymo nuostatas dėl valstybinės žemės, esančios miestų, miestelių teritorijose, perdavimo savivaldybėms patikėjimo teise, pažymėjo S. Ščiajavienė.

Šių savivaldybių teritorijose yra septynios gyvenamosios teritorijos: Trakų rajone – Aukštadvario, Onuškio miesteliai, Vilniaus miesto savivaldybėje – Vilniaus miestas, Vilniaus rajono savivaldybėje – Bezdonių, Šumsko, Maišiagalos ir Mickūnų miesteliai, kurių teritorijų ribos tikslintinos siekiant sklandaus Žemės įstatymo nuostatų įgyvendinimo.

„Vilniaus miesto savivaldybei būtų priskiriama 60 sklypų, Vilniaus rajono savivaldybėje yra kalbama apie 67 sklypus, o Trakų rajone apie 2 sklypus. Iš 60 savivaldybių 12 yra dar nesusitvarkiusios savo ribų. Pritarus įstatymo projektui, liktų devynios: Druskininkai, Elektrėnai, Kalvarijos, Kazlų Rūda, Kupiškio rajonas, Marijampolė, Panevėžio rajonas, Rokiškio rajonas, Skuodo rajonas“, – sakė viceministrė.

Trakų rajono, Vilniaus miesto ir Vilniaus rajono savivaldybių teritorijų ribų keitimo įstatymo projektui po svarstymo pritarė 113, prieš balsavo vienas Seimo narys.