Už kontrabandines cigaretes šalčininkietis gali šešeriems metams netekti laisvės

0
44

Šalčininkų rajone pasieniečiai sulaikė vietos gyventoją ir 7 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių, kurių vertė – beveik 31 tūkst. eurų. Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis pradėtas ikiteisminis tyrimas. Griežčiausia bausmė, kuri laukia rūkalų kontrabandininko – laisvės atėmimas iki šešerių metų.

VSAT Varėnos pasienio rinktinės Gintaro Žagunio pasienio užkardos pareigūnai per vaizdo stebėjimo sistemą pasienio ruože užfiksavo pašalinį asmenį. Į tą vietą skubiai išvyko pasieniečių patrulis. Vienam VSAT pareigūnui pastebėjus einantį vyrą su nešuliais, buvo blokuotas į kaimą vedantis kelias. Pamatęs pasieniečių tarnybinį visureigį, vyriškis atsigulė pakelėje, tačiau netrukus buvo sulaikytas.

Sulaikytasis, 22-ejų šalčininkietis, gabeno ryšulį, supakuotą į permatomą polietileno maišą. Pasieniečiams pasiteiravus, ar neturįs daugiau ryšulių, vyriškis prisipažino, kad jo namuose yra ir daugiau. Kartu nuvykus į netoliese esančio kaimo sodybą, vyras VSAT pareigūnams parodė ūkiniame pastate sudėtus dar keturis tokius pat ryšulius. Iš viso penkiuose ryšuliuose buvo rasta 7 000 pakelių cigarečių „NZ Gold“ su baltarusiškomis banderolėmis. Šių rūkalų vertė, įskaitant visus Lietuvoje privalomus sumokėti mokesčius, – 30 730 eurų.

VSAT Varėnos pasienio rinktinėje dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuriam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras. Už tokią nusikalstamą veiką įstatyme numatyta bauda arba laisvės atėmimas iki šešerių metų.

Šalčininkietis po apklausos paleistas, jam skirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Cigaretės laikinai saugomos Gintaro Žagunio pasienio užkardoje.

VSAT Komunikacijos skyriaus informacija