Skundžiasi, jog neranda darbuotojų: tačiau už tą patį darbą visai šalia Lietuvos moka dvigubai daugiau

0
173

Pajūrio darbdaviai artėjančiam atostogų sezonui jau dairosi padavėjų, virėjų, šokėjų ir kitokių padėjėjų, kuriems pasirengę mokėti vidutiniškai po 600 Eur per mėnesį. O ką šiuo metu siūlo sostinės ir Vilniaus rajono įdarbintojai? Nustebsite – nieko gero. Gal tik tolimųjų reisų vairuotojams ir statybininkams ketinama mokėti daugiau. Visiems kitiems – apie minimumą, kuris šiuo metu 550 Eur (ant popieriaus).

Peržvelgus skelbimų portalus, nesunku susidaryti įspūdį, jog darbuotojų ieškotojai patys sau meluoja. Kaip tu rasi, kas dirba, jei už tą patį darbą kitoje Baltijos jūros pusėje arba Vokietijoje mokama dvigubai daugiau.

Internete galiojančių skelbimų vien Vilniaus regione – tūkstančiai. Tačiau susidaro įspūdis, jog absoliuti dauguma pasiūlymų – tik tam, kad gal kas nors užkibs ir padirbės: „už ačiū“.

Ar ne laikas ieškantiems darbo Vilniuje reikalauti, kad būsimas darbdavys nurodytų rekomendacijas apie save galinčius suteikti asmenis. Lygiai taip kaip iki šiol iš būsimų darbuotojų reikalaudavo darbdaviai.

Paklausiausi šiuo metu krašte – vadybininkai. Jų paieškoms skirta net trečdalis skelbimų. Po dešimtadalį pranešimų – norintiems įsidarbinti pardavėjais ir vairuotojais.

Mokami atlyginimai labiausiai ieškomiems darbuotojams Vilniaus regione

Pranešama, jog vairuotojai (ir pavėžėjai) gali uždirbti maždaug apie 1000 Eur. Tolimųjų reisų – apie 2000 Eur. Tačiau realiai tai neįrodyta.

Pardavėjai – apie 500 Eur, Vadybininkai – kažkur per vidurį arba taip pat minimumą.

Virėjams siūlomas atlygis – nuo 500 iki 800 Eur. Barmenams – padavėjams – 450 Eur. Kavinių administratoriams – 600 Eur. Siuvėjams – 500 Eur. Reklamos išnešiotojams – 300 Eur. Automobilių plovėjams, valytojams ir indų plovėjams, viešbučių kambarinėms – nuo 500 iki 550 Eur. Išskirtinė kasta  – statybininkai ir suvirintojai –  1000 Eur.