Teismas tenkino Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroro pareiškimą ir šnipinėjimu Baltarusijos Respublikai įtariamam M. D. vėl skyrė kardomąją priemonę – suėmimą.
Lietuvos Respublikos pilietis M. D. buvo suimtas praėjusių metų rugsėjo pabaigoje, gavus pagrįstų duomenų, kad jis, įtariama, nuo 2022 m. pradžios rinko Baltarusijos Respublikos žvalgybą dominančią informaciją ir tą informaciją perdavė.
Vilniaus miesto apylinkės teismo ikiteisminio tyrimo teisėjos 2023 m. sausio 26 d. nutartimi kardomosios priemonės – suėmimo terminas šnipinėjimu įtariamo M. D. atžvilgiu buvo pratęstas iki 2023 m. kovo 28 d., tačiau Vilniaus apygardos teismas 2023 m. vasario 8 d. nutartimi įtariamajam M. D. paskyrė švelnesnes kardomąsias priemones – intensyvią priežiūrą 3 mėnesių laikotarpiui, įpareigojant įtariamąjį dėvėti elektroninį stebėjimo įtaisą, ir asmens dokumento paėmimą. Ikiteisminiam tyrimui vadovaujantis prokuroras tos pačios dienos nutarimu įtariamajam paskyrė ir kardomąją priemonę – rašytinį pasižadėjimą neišvykti, įpareigojant jį nebendrauti bei neieškoti ryšių su proceso dalyviais ir kitais nutarime nurodytais asmenimis.
Byloje gavus duomenų apie tai, kad įtariamasis M. D. nuo paleidimo iš suėmimo dienos ne kartą pažeidė švelnesnės kardomosios priemonės sąlygas bei įpareigojimą nebendrauti ir neieškoti ryšių su tam tikrais asmenimis, prokuroras kreipėsi į teismą, prašydamas įtariamajam skirti griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą. Prašyme prokuroras nurodė, jog byloje yra duomenų, leidžiančių pagrįstai manyti, jog M. D., būdamas laisvėje, gali slėptis nuo ikiteisminio tyrimo pareigūnų, prokuroro ar teismo, trukdyti procesui bei daryti naujas nusikalstamas veikas, o jam skirta švelnesnė kardomoji priemonė neužtikrina baudžiamojo proceso tikslų.
Vilniaus miesto apylinkės teismas atsižvelgė į prokuroro pareiškime nurodytus argumentus ir šnipinėjimu (pagal Baudžiamojo kodekso 119 str. 2 d.) bei kitomis nusikalstamomis veikomis įtariamam M. D. skyrė griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą iki š. m. balandžio 5 d.
Ikiteisminį tyrimą, pradėtą bendradarbiaujant su Valstybės saugumo departamentu, atlieka Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai, tyrimui vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.
Prokuratūros informacija