Socialdemokratų vedliai: jei konservatoriai tikrai siekia pirmalaikių Seimo rinkimų, Vyriausybė turėtų pasitraukti

0
82

Konservatorių partija valstybėje sąmoningai kelia suirutę – dėl susiklosčiusios situacijos Vyriausybėje atsakomybę nepagrįstai bando permesti visam Seimui ir Prezidentui, nors pokyčiai turėtų prasidėti nuo ministrų kabineto pertvarkos arba Vyriausybės atsistatydinimo.

Tokios pozicijos laikosi opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) valdyba ir Seimo frakcija, įvertinusi konservatorių lyderių pareiškimus dėl pirmalaikių Seimo rinkimų paskelbimo.

Blinkevičiūtė: kai kurių konservatorių laikysena – isteriška ir nebrandi

„Ne Gabrielius Landsbergis el. laiškais ir ne viena konservatorių partija mūsų šalyje sprendžia, kaip ir kada turi būti skelbiami pirmalaikiai Seimo rinkimai. O parlamento frakcijų pozicija dėl galimų pirmalaikių rinkimų turėtų būti aptariama su Seimo pirmininke.

Jeigu konservatorių ir liberalų valdžia nebeturi kandidatų į ministrus ar tiesiog nebesusitvarko su tekusia atsakomybe, tam yra Lietuvos Konstitucijos numatytas kelias – Vyriausybės atsistatydinimas. Galų gale siūlymą atsistatydinti Prezidentui gali pateikti pati Vyriausybė, jei Seimas balsuodamas jai pareiškia tiesioginį nepasitikėjimą“, – sako LSDP lyderė Vilija Blinkevičiūtė.

„Politinė suirutė Lietuvos žmonėms yra visiškai nereikalinga ir betikslė. Galiausiai isteriški ir nebrandūs kai kurių konservatorių lyderių komentarai taip pat prie to neprisideda“, – teigia ji.

Socialdemokratai pabrėžia, kad Lietuvos Konstitucijos 58 straipsnis aiškiai apibrėžia Seimo pirmalaikių rinkimų rengimo konstitucinius pagrindus.

„Susidaro įspūdis, kad konservatoriai žūtbūt siekia išvengti Vyriausybės atsistatydinimo. Būtent todėl vienašališkai ir nepagrįstai, apeinant Vyriausybę, atsakomybę dėl pirmalaikių rinkimų siūlo perkelti tik Seimui. Toks elgesys nėra nei sąžiningas, nei atsakingas vertinant tiek iššūkius vidaus politikoje, tiek geopolitinę padėtį. Galbūt konservatoriai bėga nuo atsakomybės dėl nepadarytų darbų?

Užuot pakeitus netinkamai dirbančius ir Prezidento pasitikėjimo netekusius ministrus, visi aplinkui tarsi spaudžiami į kampą. Vyriausybė turėtų pagaliau pradėti spręsti susikaupusias problemas, priimti ministrų atsistatydinimus ir derinti naujas kandidatūras su Prezidentu. O jei nebemato prasmės toliau dirbti – atsistatydinti“, – vertina V. Blinkevičiūtė.