Sostinė imasi įsisenėjusios el. paspirtukų problemos: bus taikomos eismą reguliuojančios priemonės

0
101

Siekiant pagerinti elektrinių paspirtukų ir kitų eisme dalyvaujančių dalyvių saugumą, Vilniaus miesto savivaldybė įveda priemones, kuriomis siekiama spręsti opiausias el. paspirtukų sukeliamas problemas bei aiškiai apibrėžti jų naudojimo taisykles.

Planuojamos taikyti priemonės

Bandant įvesti daugiau tvarkos ir saugumo gatvėse, nuo birželio 1 d. planuojamas el. paspirtukų ir dviračių eismo draudimas judriausiose turistinėse miesto gatvėse: Vilniaus, Pilies ir Savičiaus g. Jose bus įrengti paspirtukų ir dviračių eismą draudžiantys ženklai.

Senamiestyje, dalyje Naujamiesčio ir dalyje Šnipiškių vasaros metu numatoma įrengti specialiai el. paspirtukams pažymėtas stovėjimo vietas, kuriose dalijimosi platformų paslaugomis besinaudojantys el. paspirtukų vairuotojai privalės palikti nuomojamus paspirtukus.

„Visos šios priemonės padės griežčiau sureguliuoti mieste esančią chaotišką el. paspirtukų situaciją. Seimo iniciatyva dėl el. paspirtukų taipogi yra labai reikalinga ir sveikintina, tačiau, su šiomis priemonėmis yra numatytas draudimas judėti šaligatviu ten, kur nebūtų pažymėta dviračių judėjimą leidžiančiais ženklais. Nenorint paspirtukininkų išstumti į važiuojamąją dalį, toks žymėjimas kainuotų neracionaliai daug – beveik 2,5 mln. Eur. Dažais ir ženklais tektų sužymėti apie 1350 km Vilniaus šaligatvių. Džiaugiamės, kad tą išgirdo kolegos Seime ir užregistravo pataisą, suteikiančią daugiau erdvės savivaldai, kuri pati gali logiškai ir efektyviai dėlioti, kur ir ką žymėti“, – teigė administracijos direktorius Adomas Bužinskas.

Nuo šio mėnesio jau yra įvesti el. paspirtukų greičio ribojimai – Senamiestyje ir ant tiltų el. paspirtukų vairuotojai privalo važiuoti ne didesniu nei 12 km/h greičiu.

Taip pat iki šių metų pabaigos dalijimosi paslaugų bendrovės įpareigojamos paženklinti el. paspirtukus identifikaciniais numeriais, kurie padėtų kitiems eismo dalyviams iš tolo identifikuoti važiuojančius el. paspirtukus ir paslaugos teikėjui pranešti ne tik apie netaisyklingą parkavimą, bet ir apie viršijamą greitį, važiavimą dviese vienu el. paspirtuku, važiavimą draudžiamoje zonoje ar kitus nusižengimus.

Vilniaus m. savivaldybės informacija