Sostinės savivaldybė buria sveikatos komandą

0
202

Valdžia sukvietė kelias dešimtis Vilniuje veikiančių sveikatos priežiūros įstaigų ir jas vienijančių organizacijų aptarti pandemijos valdymą ir kylančias problemas: kuo šiandien galima padėti medikams, kur yra silpnosios grandys, kur galbūt per menkai pasiruošta valstybės lygmeniu, kokie sukaupti rezervai ir su kokiais iššūkiais šiandien susiduriama pirmosiose fronto linijose.

Nuotoliniu būdu vykusiame pirmajame pasitarime dalyvavę: Lietuvos medikų sąjūdžio, Jaunųjų gydytojų asociacijos, Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojų profesinės sąjungos, poliklinikų ir ligoninių atstovai bei kitos panorusias prisijungti sostinėje veikiančios sveikatos organizacijos turėjo daug susikaupusių klausimų, problemų ir siūlė įvairių sprendimų bei iniciatyvų.

„Svarbiausia – kuo mes šiandien galime padėti medikams, kad palengvintume įtemptą situaciją. Galvojame apie viešojo transporto medikų maršrutų grąžinimą ir jų pavėžėjimo paslaugas, apie viešbučio patalpas medikų izoliacijai ir daugelį kitų priemonių, kurias taikėme per karantiną pavasarį. Savivaldybei rūpi medikai, kurie šiandien vėl nelengvame kare prieš virusą. Jie šiuo metu yra patys svarbiausi”, – sakė Savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis.

Vilniaus savivaldybė savo ruožtu pasiūlys medikams suteikti viešbučių patalpas saviizoliacijai, pavėžėjimo paslaugas iš/į izoliacijos vietas, atnaujins specialiai medikams skirtą viešojo transporto maršrutą. Prireikus, jei bus sustabdyta ikimokyklinio ugdymo veikla mieste, bus galima padaryti išimtį ir numatyti darželius medikų vaikams strategiškai patogiose vietose netoli tėvų darboviečių.

Dauguma susitikime iškeltų problemų buvo centrinės šalies valdžios sisteminių sprendimų rėmuose. Opiausias problemas savivaldybė aiškiai išgirdo, ir apibendrinusi, pateiks siūlymus Vyriausybei ir Sveikatos apsaugos ministerijai, ragindama imtis būtinų skubių teisės aktų pakeitimų.