Sostinė skelbia, jog mokinių ugdymui nuotoliniu būdu yra pasiruošusi: mokykloms padės ir savanoriai

0
235

Nuo kitos savaitės visoje Lietuvoje prasidės ugdymas nuotoliniu būdu, kuris gali tęstis neribotą laiką – prognozuojama, kad karantinas gali tęstis ir iki mokslo metų pabaigos. Sostinės savivaldybė jau dabar yra pasirengusi šiam iššūkiui ir siūlo priemonių paketą, kuriuo naudodamiesi įvairių klasių mokiniai bei jų mokytojai gali saugiai ir produktyviai tęsti mokymosi procesą iš namų. Ugdymo įstaigoms pasiruošę padėt ir būrys savanorių.

„Šiuo metu darželiai ir mokyklos patiria iššūkius, keičiančius įprastinį gyvenimo ritmą. Vilniaus miestas į juos reaguoja staigiai, su visu deramu rimtumu imdamasis dažnai netipinių užduočių. Tam kartu su kolegomis iš Vilniaus Švietimo pažangos centro bei specialistais iš savivaldybės sukūrėme visą paketą priemonių, kurios padės užtikrinti nepertraukiamą ugdymą net ir tokiomis daug jėgų ir kantrybės reikalaujančiomis sąlygomis. Esu tikras, kad nuotolinis ugdymas ne tik gali padėti visiems geriau įvaldyti IT, bet ir padėti visai švietimo sistemai tapti labiau orientuotai į individualizuotą savarankiškų asmenybių ugdymą. Kviečiu kiekvieną mokytoją neatidėlioti savo tobulėjimo ir kiekvieną žengti papildomą žingsnį tam, kad švietimas Vilniuje nesustotų“, – kalbėjo mero pavaduotojas Vytautas Mitalas.

Nuo kovo 30 d. visose Vilniaus mokyklose turi prasidėti realus mokymas nuotoliniu būdu. Ugdymo įstaigoms rekomenduojama mokymą nuotoliniu būdu pradėti naudojantis jau pažįstamais instrumentais: elektroniniais dienynais, el. paštu, susibūrus su mokiniais į socialinių tinklų grupes ar kitais naudotinais kanalais. Moksleiviai ir mokytojai kviečiami naudotis visomis turimomis ryšio priemonėmis – ar kompiuteriais, ar nešiojamasis kompiuteriais.

Toms mokykloms, kurios neturi paprastai naudojamos interaktyvios nuotolinio mokymosi platformos, sostinės savivaldybė kviečia pasirinkti vieną iš kelių pagrindinių nuotolinio mokymo platformų. Vilnius pirmasis Lietuvoje sukūrė nemokamus prisijungimus prie Google mokymosi platformos visoms norinčioms švietimo įstaigoms, taip pat dar praėjusią savaitę parengė rekomendacijas nuotoliniam ugdymui.

„Šiais sudėtingais laikais technologijos suteikia moksleiviams galimybę mokytis bei tobulėti nuotoliniu būdu. Mokytojai gali rinktis iš gausybės nemokamų įrankių, kurie skirti suburti mokinius į virtualias klases, kurti užduotis, dalintis grįžtamuoju ryšiu ar vertinti moksleivių darbus. Norėdami padėti mokykloms pasiruošti virtualiems nuotoliniams mokymams parengėme „G Suite for Education“ instrukcijas bei vaizdinę mokamąją medžiagą, organizuojame seminarus bei suteikiame specialistų konsultacijas lietuvių kalba. Ši mokomoji medžiaga prieinama visiems šalies pedagogams,“ – teigė Google Viešosios politikos vadovas Baltijos šalims Paulius Vertelka.