Sostinėje pradėjo žymėti lauko kavinių ribas: tikima, jog sumažės konfliktinių situacijų tarp lankytojų ir tėvelių, stumiančių vaikiškus vežimėlius

0
221

Vilniaus savivaldybė ėmėsi eksperimento ir pradėjo nuo populiariosios A. Savičiaus gatvės – sužymėjo lauko kavinių  ribas. Savivaldybė vis dažniau sulaukia pėsčiųjų, o ypač tėvelių su vaikiškais vežimėliais pastabų, jog per plačiai išstatyti lauko kavinių baldai trukdo judėti ir taip siaurais Senamiesčio  šaligatviais. Žymėdamas kavinių ribas Vilnius seka  tokiais miestais kaip Diuseldorfas (Vokietijoje) ir kt., kur lauko kavinių žymėjimas yra pasiteisinęs ir puikiai veikia. Kol kas kavinių  ribos žymimos paprastomis priemonėmis – juodomis juostomis.

„A. Savičiaus gatvėje, kuri šiltuoju sezonu atgyja ir klega miestietišku šurmuliu, sužymėjome lauko kavinių ribas. Sprendimas – eksperimentinis, jis parodys, ar išbandoma tvarka iš tiesų veiksminga ir padeda kelti tiek kavinių savininkų, tiek jų lankytojų sąmoningumą. Jeigu šis žymėjimas pasiteisins, planuojama kavinių ribas apibrėžti Vokiečių, Vilniaus gatvėse, kitose vietose, iš kurių sulaukiame daugiausia praeivių pastabų dėl pernelyg plačiai užstatytų šaligatvių“, – apie idėją pasakojo Administracijos direktoriaus pavaduotojas Adomas Bužinskas.

Pasitaiko, kad lauko kavinės staliukus stato su savivaldybe nesuderintose vietose arba kavinių lankytojai per plačiai susėda, nebepalikdami erdvės saugiai praeiti. Idėja ženklinti suderintas lauko  kavinių ribas kilo norint padėti visiems draugiškai gyventi ir tapti atviriausiu, demokratiškiausiu civilizuotomis priemonėmis naujas tendencijas rodančiu miestu. Ir kavinių darbuotojams bus lengviau suprasti, kur lauko kavinių ribos, taip išvengiant galimų pažeidimų. Juostelės, žyminčios kavinių ribas, taip pat padės pėstiesiems, kuriems  kaskart kildavo klausimų, ar nepiktnaudžiaujama.

Pastebėję nesilaikančius kavinių ribų,  miestiečiai  kviečiami draugiškai paaiškinti dar negirdėjusiems  apie naujovę, taip pat  galima kreiptis į savivaldybės Viešosios tvarkos skyrių el. paštu viesoji.tvarka@vilnius.lt arba tel. (8 5) 219 7948. Tikimasi, kad naujasis  žymėjimas skatins draugiškumą, mažės pažeidimų, kurie kavinėms kainuoja iki 80 eurų.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Vilniaus m. savivaldybės informacija