Sostinėje sulaikytas įžūlus plėšikas

0
469

Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos kriminalistams įkliuvo dvidešimt šešerių metų Varėnos gyventojas, įtariamas plėšimu. Šiuo metu jis izoliuotas nuo visuomenės ir dienas „leidžia“ Vilniaus tardymo izoliatoriuje-kalėjime.

Birželio 27 d. apie 14 val. į sostinės policiją kreipėsi 66-erių metų amžiaus Naujininkų gyventojas ‒ Šaltkalvių g., prie namo laiptinės, jį užpuolė nepažįstamas vyras ir, prirėmęs prie gerklės aštrų daiktą, pavogė ką tik bankomate išgrynintus 850 eurų. kuriuos jis ką tik buvo išgryninęs bankomate.

Į nusikaltimo vietą ir jos prieigas buvo pritrauktos gausios policijos patrulių pajėgos, tačiau tąkart „karštais pėdsakais“ sulaikyti įtariamojo nepavyko. Liepos 5 d. Vilniuje kriminalistai sulaikė dvidešimt šešerių metų amžiaus Varėnos gyventoją, kuriam buvo pareikšti įtarimai dėl plėšimo Naujininkuose. Kratų metu buvo rastos ne tik iš šio nukentėjusiojo pavogtos įvairios nuolaidų kortelės, bet ir daug kitų nuolaidų kortelių, kurių priklausomybė šiuo metu tikrinama. Be to, sulaikymo metu pas įtariamąjį buvo surastas peilis, kurį jis galimai naudojo kaip nusikaltimo įrankį. Įtariamasis šiuo metu izoliuotas nuo visuomenės ir patalpintas į Lukiškių tardymo izoliatorių- kalėjimą. Jis ankščiau buvo teistas už nužudymą ir seksualinius nusikaltimus, o iš pataisos namų paleistas 2017 m. rudenį.

Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai turi pagrindo manyti, kad šis įtariamasis yra padaręs ir daugiau panašaus pobūdžio ar kitokių nusikaltimų, todėl prašo nukentėjusių nuo šio asmens ar turinčių kitokių duomenų apie jo nusikalstamą veiklą, kreiptis į Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybą tel. (8 5) 271 6133, (8 5) 271 6103.

Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 180 str. 2 d. numato, kad už plėšimą, padarytą įsibraunant į patalpą arba panaudojus nešaunamąjį ginklą, peilį ar kitą specialiai žmogui sužaloti pritaikytą daiktą, numatoma laisvės atėmimo bausmė iki septynerių metų.