Sostinėje surengta prevencinė priemonė „NežVAIRUOK!“

0
197

Policijos duomenimis, praėjusiais metais buvo užfiksuota net 42 320 atvejų, kai vairuotojai vairuodami naudojosi mobiliuoju telefonu. Šiemet tokių pažeidėjų jau nustatyta daugiau nei 25 890.

Trečius metus organizuojamas projektas „NežVAIRUOK!“ apie pavojų vairuojant su telefonu rankoje šiais metais primena drauge su Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnais. Pareigūnai užfiksavo pažeidėjus ir padėkojo nesinaudojusiems mobiliaisiais telefonais.

„NežVAIRUOK!“ simbolis – aktoriaus įkūnijamas mobilusis telefonas – padeda patraukliai skleisti žinią vairuotojams ir dar kartą susimąstyti apie rimtą pavojų. Ne tik nepasirinktas saugus važiavimo greitis, bet ir susikaupti trukdantys mobilieji telefonai yra dažna nelaimių kelyje priežastis.

Realiame gyvenime, dalyvaudami viešajame eisme, matome ne vieną atvejį, kai vairuotojas važiuodamas naudojasi mobiliuoju, tačiau šalia sėdintis keleivis, net ir artimasis, jo neįspėja dėl netinkamo elgesio, o kartais ir patys blaško vairuotojo dėmesį.

Bet koks vairuotojo dėmesio sutrikdymas yra labai pavojingas. Kelyje vairuotojas turi būti susitelkęs į pagrindinį savo darbą – vairavimą. Jei net ir labai skubate, geriau minutei saugiai sustokite ir atsakykite į praleistą skambutį ar parašykite žinutę, bet nerizikuokite savo, keleivių ir kitų eismo dalyvių saugumu. Žūtys dėl neatsakingo elgesio prie vairo yra beprasmės ir visi galime pasistengti jų išvengti.

Už Kelių eismo taisyklių reikalavimo nesinaudoti mobiliojo ryšio priemone vairuojant gali būti nubausti nuo 60–90 eurų bauda ir netekti teisės vairuoti transporto priemonę nuo 1 iki 3 mėnesių.

Policijos departamento informacija