Sostinės gatvėse suplanuotos prevencinės priemonės

0
181

Šią savaitę policijos pareigūnai, siekdami atkreipti dėmesį į vairavimo kultūrą, eismo dalyvių sąmoningumą, saugų manevravimą, sankryžų kirtimą nepažeidžiant Kelių eismo taisyklių reikalavimų, šalies keliuose vykdys prevencines priemones.

Sausio 14–19 dienomis organizuojamos transporto priemonių saugaus važiavimo, manevravimo, lenkimo, važiavimo per sankryžas, pavojingo ir chuliganiško vairavimo tikslinės prevencines eismo dalyvių kontrolės priemonės. Pareigūnai pasitelks turimą įrangą ir techniką, naudos policijos skiriamaisiais ženklais pažymėtus automobilius, vykdys viešą ir neviešą patruliavimą, dirbs kartu su policijos rėmėjais.

Policija atkreipia dėmesį, kad vairavimas žiemos sąlygomis neretai tampa iššūkiu, ypač nepatyrusiems vairuotojams. Itin svarbu yra atkreipti dėmesį į saugaus važiavimo greičio pasirinkimą, atsižvelgti į kelio būklę ir eismo sąlygas. Žiemiškuose keliuose saugus greitis neretai turi būti daug mažesnis negu leistinas. Saugaus važiavimo greičio nepasirinkimas daro įtaką bemaž kas trečiam tragiškam eismo įvykiui.

Policijos pareigūnai, vykdydami sustiprintą chuliganiško ir pavojingo važiavimo kontrolę, neblaivių vairuotojų kontrolę, dėkoja visiems neabejingiems eismo dalyviams, pranešantiems policijai apie pastebėtus pavojingo ir chuliganiško vairavimo atvejus, vairuotojus, kurie gali būti neblaivūs, kitus šiurkščius Kelių eismo taisyklių pažeidimus. Pranešti policijai apie šiurkščius ir pavojų keliančius pažeidimus galima bendruoju pagalbos numeriu 112, taip pat naudojantis policijos elektroninių paslaugų sistema e.policija (www.epolicija.lt).