Sostinės gydymo įstaigose situacija gerėja?

0
299

Vilniaus valdžia skelbia, jog sostinėje atsirado Šeimos gydytojų, kurie savo pinigines per algadienius pasipildo maždaug trimis tūkstančiais eurų.

Socialdemokratų vadovas, vicemeras, Gintautas Paluckas internetinėje prieigoje publikuoja savo paties interviu su žurnaliste. Jame atskleidžiama, jog nelabai aišku kieno iniciatyva sostinės savivaldybė nusprendė paremti gydytojus ir tokiu būdu prisidėti prie jų atlyginimo didėjimo. Schema, pagal kurią uždirbama daug pinigų, taip pat nėra skaidri, tačiau kaip ten bebuvę – atlyginimai kai kuriems medikams kažkiek paaugo. Gal gauna pusantro …  Ar to pakaks, parodys laikas.

Tačiau atskirų sveikatos priežiūros įstaigų sostinėje vadovai griebiasi už galvų ir nebežino, kaip patenkinti pacientų poreikius. Jei jau skundžiasi Vilniaus ligoninių vadovai, tai ką kalbėti apie mažų rajonų gydymo įstaigas…

Kai kur didmiesčiuose pacientai eilėse priversti laukti, švelniai tariant, apie metus laiko.

„Vilnijos naujienos“ 2018 liepos 27 d.: „Kai kurių gydymo paslaugų Vilniaus ligoninėse vis dar gali tekti laukti ištisus mėnesius

Teritorinė ligonių kasa skelbia, kokių operacijų ar gydymo ligoniams reikia laukti 60 ir daugiau kalendorinių dienų.

Didžiausiomis eilėmis išsiskiria VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikos (Santariškių g. 2). Pavyzdžiui tonzilių pašalinimo ar nosies pertvaros ištiesinimo šioje gydymo įstaigoje galima tikėtis beveik po metų nuo užsirašymo.  Tuo tarpu vienos iš sudėtingiausių – vožtuvo implantavimo – operacijos teks laukti viso labo du mėnesius.

Paslaugų gydymo įstaigose laukimo trukmė paskutinių dienų duomenimis

Kochlearinė implantacija (klausos implantacija), otosklerozės operacija (vidinės ausies protezo implantacija) ir kt. eilė jau minėtoje Santaros klinikoje – 180 kalendorinių dienų; Vaikų dantų gydymas bendrinėje nejautroje –  90 dienų (VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinika); Vitrektomija (planinė stiklakūnio chirurgija akies operacija Santaros klinikoje) – 70 dienų; Vaikų psichiatrija (Santaros klinikoje) – 79 dienos.

Tokios eilės – ne naujiena daugelyje sostinės gydymo įstaigų. Jų vadovai nurodo, kad dėl to kalti ir pacientai, kurių kiekvienais metais daugėja. Viena iš pagrindinių priežasčių – nemažai užsiregistravusių pacientų neatvyksta į priėmimą ir apie tai nepraneša. Tokiu būdu atimama galimybė kitiems paslaugas gauti greičiau. Kai kurių poliklinikų duomenimis, maždaug ketvirtadalis užsiregistravusių pacientų neatvyksta arba atvyksta ne laiku.