Sostinės gyventojus jau pasiekė pirmieji mokėjimo pranešimai už komunalinių atliekų tvarkymą

0
88

„Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ (VASA) praeitą savaitę pradėjo siųsti 2023 m. vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų tvarkymą mokėjimo pranešimus vilniečiams. Pirmieji juos gavo užsisakiusieji elektroninius pranešimus. Pašto darbuotojai taip pat jau pradėjo pristatyti popierinius mokėjimo pranešimus gyventojams.

VASA primena, kad apmokėti rinkliavą gyventojai gali vieną kartą už visus metus arba kas ketvirtį. Sumokėti už visus metus arba pirmą įmoką būtina iki 2023 m. kovo 31 d. Vietinės rinkliavos mokėjimo pranešimai siunčiami kartą per metus – mokantiems kas ketvirtį papildomos sąskaitos nėra siunčiamos. Todėl VASA rekomenduoja sumokėti visą rinkliavą iš karto arba užsisakyti elektroninius mokėjimo pranešimus. Tai padariusiems klientams VASA nurodytais el. pašto adresais siunčia priminimus apie artėjančius ketvirčių mokėjimo terminus. Dar vienas patogus būdas sekti sąskaitas – pasinaudoti  e. sąskaitos paslauga bankuose. Užsisakiusiems šią paslaugą bankai siunčia ne tik mokėjimų priminimus, bet ir mokėjimo dokumentą.

„Džiaugiamės, kad VASA efektyvios atliekų tvarkymo kontrolės bei didėjančio gyventojų sąmoningumo dėka, rinkliava šiais metais nedidėjo. Tai pavyko pasiekti nepaisant augančių energijos ir paslaugų kainų,“ – sako VASA vadovė Justina Prunskienė.

Remdamasi gerąja pasauline praktika 2022 metais VASA atliko plataus masto, giluminius klientų patirčių bei mąstysenos tyrimus. Šių tyrimų tikslas buvo kuo tiksliau pažinti VASA įmonės klientą – jo lūkesčius, poreikius ir, svarbiausia, skaudulius. Tyrimų rezultatai parodė, kad vienas iš didžiausių „skausmo taškų“ buvo VASA savitarna.

„VASA sėkmingai atlikome namų darbus: įsiklausėme ir įsigilinome į klientų patirtis perklausėme šimtus klientų skambučių, peržiūrėjome šimtus kreipinių, išanalizavome reguliariai vykdomų klientų apklausų duomenis. Galiausiai pasitelkę išmanias technologijas šiais metais klientus pasitinkame su atsinaujinusia, patogesne, „draugiškesne“ ir daugiau funkcionalumo suteikiančia VASA savitarna,“ – pasakoja J. Prunskienė.

Dažnesnis individualus atliekų paėmimas iš namų

Daugiau nei trejus metus VASA ragino vilniečius užsisakyti nemokamą didelių gabaritų atliekų išvežimo iš namų paslaugą. Nuo 2023 metų sostinės gyventojai gali pasinaudoti šia paslauga dažniau – kartą per metus. Taip pat iš gyventojų nemokamai paimamų atliekų sąrašas pasipildė pavojingomis atliekomis, pasikeitė paslaugos pavadinimas. Nuo šiol paslauga vadinasi – „individuali atliekų paėmimo paslauga“. Paslaugos užsakymo būdai nepasikeitė. Vilniečiai užsisakyti atliekų paėmimo paslaugą gali: el. paštu dga@vasa.lt arba tel. 19118. Kiek vėliau bus sukurta galimybė užsisakyti paslaugą naujojoje VASA savitarnoje.

„Šios paslaugos užsakymai per praėjusius metus išaugo net 94 proc. Tai įrodo, kad vilniečių atliekų tvarkymo kultūra gerėja, o pati paslauga yra labai reikalinga gyventojams. Smagu, kad šiais metais gyventojams tvarkyti atliekas bus dar patogiau,“ – džiaugiasi VASA vadovė.

Vilniaus m. savivaldybės informacija