Sostinės oro uoste muitininkams įkliuvo iš Stambulo su nelegaliu kroviniu atskridęs Baltarusijos pilietis

0
231

Retai kas sugebėtų į šešis kelioninius lagaminus sugrūsti daugiau nei 9 tūkst. pakelių cigarečių, bet tai pavyko iš Turkijos lėktuvu į Lietuvą atskridusiam Baltarusijos piliečiui. Vilniaus teritorinės muitinės oro uosto posto pareigūnai sulaikė asmenį, lagaminuose ir rankiniame bagaže lėktuvu gabenusį daugiau nei 34 tūkst. eurų vertės rūkalų kontrabandą.

Tranzitu iš Minsko į Stambulą, o tuomet į Vilnių keliavusio asmens šeši lagaminai ir rankinė buvo pilni rūkalų – suskaičiuota, kad į kiekvieną lagaminą vidutiniškai tilpo po 1450 pakelių baltarusiškų cigarečių.

Iš viso rasti 9 148 pakeliai rūkalų „Queen Menthol“, „NZ Gold“ ir „Minsk Superslims“, kurių vertė su mokesčiais – daugiau nei 34 tūkst. eurų.

Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) Vilniaus skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos. Pažeidėjas sulaikytas dviem paroms, o vėliau paleistas, skyrus kardomąsias priemones – rašytinį pasižadėjimą neišvykti, dokumentų paėmimą ir piniginį užstatą.

Anot muitinės pareigūnų tokie „turistinės kontrabandos“ maršrutai pastaruoju metu Vakarų Europoje yra gana populiarūs ir panašių „lagaminininkų“ sulaikymų oro uostuose pasitaiko neretai.

LR muitinės informacija