Prie pat valstybės sienos sučiuptas šalčininkietis, atėjęs susirinkti kontrabandinių cigarečių

0
46

VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Padvarionių užkardos pareigūnai šeštadienio popietę Šalčininkų rajone prie Paūdronių kaimo vaizdo stebėjimo sistema užfiksavo žmogaus siluetą, upeliu judantį valstybės sienos su Baltarusija link.

Pasieniečiai nedelsdami sureagavo – į nurodytą vietą išvyko mobilusis patrulis. Nuvykę ten, maždaug už 20 metrų nuo valstybės sienos pasieniečiai aptiko 9 juodu polietilenu apvyniotus ryšulius. Ir sulaikė jų pasiimti atėjusį vyrą. Be to, netoliese rado radijo stotelę su krovikliu.

Ryšuliuose buvo 4 250 pakelių cigarečių „Fest“, „NZ Gold“ ir „Minsk Superslims“ su baltarusškomis banderolėmis. O jų pasiimti atėjo 36-erių Šalčininkų rajono gyventojas.

Jį pasieniečiai pristatė į Padvarionių užkardą. Už pasienio teisinį režimą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimą – buvimą valstybės sienos apsaugos zonoje be leidimo šalčininkiečiui skirtas įspėjimas.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis VSAT Vilniaus pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuriam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras. Už tai šalčininkiečiui gresia bauda arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Po apklausos vyras paleistas. Cigaretės laikinai saugomos Padvarionių pasienio užkardoje.

VSAT Vilniaus pasienio rinktinės informacija