Startavo Energetikos ir technikos muziejaus rekonstrukcija

0
244

Vilniaus meras Remigijus Šimašius drauge su Energetikos ir technikos muziejaus direktoriumi Mykolu Bistricku ir statybų rangovais įkasė simbolinę kapsulę. Laiške ateities kartoms rašoma, kad ši erdvė taps naujais vartais į sparčiai modernėjančią Rinktinės gatvę.

„Muziejai dažniausiai būna apie praeitį. Šis muziejus įsikūręs labai įdomiame Vilniaus pastate – čia buvo pirmoji Vilniaus elektrinė. Tačiau po atnaujinimo, jis ne tik kalbės apie praeitį, bet bus vienas moderniausių muziejų Lietuvoje ir čia bus galima nusikelti ir į ateitį. O dar šiek tiek vėliau jis puikiai įsilies į trijų muziejų kelią palei Neries krantinę“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Po kelerių metų ši vieta taps nauja įspūdingu traukos centru sostinėje: atsinaujinęs Energetikos ir technikos muziejus planuoja dar daugiau interaktyvumo, patrauklių veiklų visai šeimai. Po vienu stogu tilps energetikos ir technikos istorija bei naujos edukacinės erdvės kūrybai, šiuolaikiniam mokslui. ETM lygiuosis į gerai žinomus tarptautinius grandus ir net juos lenks dėl išskirtinių patalpų.

Energetikos ir technikos muziejaus direktorius pasveikino visus, susirinkusius į ceremoniją, prisimindamas, kad prieš 132 metus, kaip tik sausio 28 dieną buvo pradėtos Eifelio bokšto statybos, ir linkėdamas, jog taip pat sklandžiai vyktų ir muziejaus rekonstrukcijos darbai. „Džiaugiamės gražia sinergija tarp verslo ir viešojo sektoriaus, kurios rezultatus išvysime jau 2020 metais.“, – sakė Mykolas Bistrickas.

„Labai džiaugiuosi, kad sulaukėme šios dienos ir realiai pradedame muziejaus statybas. Prie sudėtingo projekto dirbome trejus metus. Dabar jau galiu pasakyti, kad miesto laukia labai gražus bendras viešojo ir privataus kapitalo projektas, kai kartu surėmę pečius statome miestą, atnaujiname jį, gražiname, geriname jo kokybę“, –sakė projekto autorius – architektas Algirdas Kaušpėdas.

Planuojama, kad pagrindine traukos vieta Energetikos ir technikos muziejuje taps nauja požeminė ekspozicinė erdvė, kurios plotas sieks beveik 1000 kv. m. Čia planuojama interaktyvi ekspozicija, leisianti pažvelgti į praeities ir ateities energetiką, transportą, taip pat ir į energetikos tėvu vadinamo Nikola Teslos pasiekimus.

Po rekonstrukcijos muziejus lankytojus kvies pasigrožėti Vilniaus senamiesčio vaizdais nuo apžvalgos aikštelės ant stogo. Muziejuje bus įrengtas liftas, kurio ligi šiol čia nebuvo, todėl muziejus taps prieinamesnis dar didesniam lankytojų srautui: senjorams, judėjimo negalią turintiems, šeimoms su kūdikiais.

Pasikeis ir įėjimo į muziejų vaizdas: atsiras nauja 100 kv. m. stiklinė erdvė, kurioje įsikurs muziejaus lankytojų aptarnavimo erdvė, suvenyrų parduotuvėlė, jauki kavinukė ir nedidelė skaitykla, kur laisvalaikį praleisti galės ne tik muziejaus lankytojai, bet ir visi miestiečiai. Tarp muziejaus ir greta statomo viešbučio bus įrengta visiems atvira lauko terasa.

Cokoliniame aukšte įsikurs atviros prieigos kūrybinėsdirbtuvės, laboratorijos ir erdvės, kuriose bus rengiami edukaciniai užsiėmimai, dirbtuvės visų amžių grupių lankytojams. Čia bus galima kurti ir mokytis, pasitelkiant naujausias 3D technologijas, fotogrametriją, CAD, CAM sistemas, mechanikos ir elektronikos įrenginius.

Viena svarbiausių Energetikos ir technikos muziejaus ekspozicijų – senosios Vilniaus elektrinės įrengimai, kurie bus pristatomi pasitelkiant naujausias muziejų kūrimo technologijas, kad informacija lankytojams būtų pateikiama dar patrauklesne forma.

Visi  muziejaus atnaujinimo darbai vyks keliais etapais, nuo vasario iki balandžio vidurio muziejus laikinai neveiks.

 

Vilniaus m. savivaldybės informacija