Stasylų geležinkelio poste dviejuose vagonuose, po akmens skalda, muitininkai aptiko cigaretes

0
142

Užvakar, vasario 8 d., patikrinę iš Baltarusijos įvažiavusį traukinio sąstatą, Lietuvos muitinės pareigūnai jame aptiko apie 50 tūkst. eurų vertės cigarečių kontrabandą.

Rūkalai rasti dviejuose vagonuose, užkasti po akmens skalda, kurią traukinys tranzitu per Lietuvą gabeno į Rusijos Kaliningrado sritį.

Iš Baltarusijos įvažiavęs krovininis traukinys su atvirų vagonų sąstatu, Stasylų geležinkelio poste Lietuvos muitinės pareigūnų buvo patikrintas apie 13.30 val. Traukinys į Rusijos Kaliningrado sritį tranzitu per Lietuvos teritoriją gabeno smulkios akmens skaldos krovinį.

Tikrinimas vyko fizinėmis priemonėmis – pareigūnams badant skaldą geležiniais smaigais. Dviejuose iš sąstato vagonų po skalda buvo aptikta kontrabanda – į juodą polietileną supakuotos cigaretės.

Iš viso rasta 11 500 pakelių baltarusiškų rūkalų „Fest“ ir ‚Minsk“, kurių vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – 44 620 eurų.

Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) Vilniaus skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos, tyrimui vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai.

Lietuvos muitinėje pernai (2022 m.) buvo pradėta 19 ikiteisminių tyrimų dėl kontrabandos geležinkelio transporte. Didžioji jų dalis – 15 tyrimų pradėta dėl kontrabandos Kenos geležinkelio poste.

LR muitinės informacija