Populiariausias stojančiųjų pasirinkimas – Vilniaus universitetas

0
76

Baigiasi pagrindinis priėmimas į aukštąsias mokyklas, kviečiantis abiturientus rinktis bakalauro ir vientisąsias studijas. Vilniaus universitetas (VU) išlieka populiariausiu stojančiųjų pasirinkimu. Nuo birželio pradžios studijas VU pasirinko per 16 tūkst. stojančiųjų.

Studijų programų populiarumo tendencijos išlieka panašios į praėjusių metų: per pirmąjį pagrindinio priėmimo etapą stojantieji daugiausia rinkosi socialinių, sveikatos, informatikos mokslų, verslo ir viešosios vadybos studijų krypčių programas. Populiarumu išsiskiria medicinos, psichologijos ir teisės studijų programos, jas rinkosi daugiausia stojančiųjų.

VU šiemet siūlo per 140 bakalauro studijų programų. Stojantieji į VU turi galimybę pasirinkti studijas Vilniuje, Kaune ir Šiauliuose. VU Filologijos fakultetas siūlo naujas studijų programų specializacijas – ukrainistiką ir korėjistiką. Kauno fakultetas taip pat kviečia rinktis naujas studijų programų specializacijas: lietuvių filologiją ir reklamą: kūrybiškumo ir skaitmeninės retorikos studijas bei audiovizualinį vertimą: skaitmeninio turinio prieinamumą. Šiaulių akademija pirmąjį kartą kviečia rinktis socialinės pedagogikos ir ankstyvojo ugdymo studijas ir dalyko pedagogikos anglų kalbos ir lietuvių kalbos bei literatūros, matematikos ir informatikos specializacijas.

Nuo 2023 m. į VU bakalauro ar vientisąsias studijas įstojusiems studentams suteikiama galimybė ne tik studijuoti pagrindinę studijų programą, į kurią jie įstojo, bet ir savarankiškai pasirinkti dalį studijuojamų dalykų. Individualiosios studijos – nuo antrojo semestro arba vėliau studentų laisvai pasirenkama studijų dalis, kurią gali sudaryti pagrindinės studijų krypties, kitų studijų krypčių dalykai, gretutinės studijos, skirtos įgyti papildomų kompetencijų, per 20 užsienio kalbų, bendrųjų universitetinių studijų dalykai, tarpkryptiniai dalykai.