Stojo piestu už savo partijos deleguotą ministrą

0
345

Valdemaras Tomaševski (Waldemar Tomaszewski), Lenkų rinkimų akcijos – krikščioniškų šeimų sąjungos vedlys vakar žibėjo visose šalies žiniasklaidos priemonėse. Partijos lyderis įrodinėjo, jog susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevič (Jarosław Narkiewicz) priverstas teisintis tik dėl to, kad kvėpuoja.

Aiškėja, jog viešas „apsišaudymas“ aukščiausiu lygiu įvyko dėl valstybinių įmonių vadovų, kurie patys maloniai bandė pataikauti, kažką „užfundinti“, pavaišinti. Tik, panašu, jog sąmokslininkai iki šiol patys nesuvokia, kad ir prieš juos gali būti iškelti panašūs išieškojimai. Vis dėlto reikėjo palaukti – juk Narkevič  anksčiau ar vėliau, tikėtina, būtų paslydęs ant rimtesnės žuvelės ar banano žievelės. Nebent tapo akivaizdu, jog ministras nesiduoda ir nesiduos vedžiojamas už nosies – „nebaliavoja”. Tik užkandžiauja…

Skandalą užkaitė paštas, bandė užvirinti kelininkai, prisijungti prie proceso žadėjo gelžkelininkai ir laivininkai. Juk pagaliau gavo ministrą, kuris tik tam, kad kas nors pavalgydintų. Alkanas. Ankstesni nei gėrė, nei valgė, nei namus pirko.

O gal kokių nors silpnybių Narkevič vis dėlto turi?

Šioje vietoje įsijungia Tomaševski ir kerta – visa vakarykštė žiniasklaida pilna jo pareiškimų: „Jei devyni žmonės pietauja prie vieno stalo kažkieno kvietimu, tai niekas atskirai netraukia piniginių ir neprašo devynių sąskaitų. Visiems kažkaip aišku, kas kvietė ir kas už tai mokės“, „Iki mūsų prasčiausiai panaudojo Europos Sąjungos lėšas keliams. Patys žinot, kokia mūsų kelių būklė“, „Kas pas mus gali privatizuoti tokius statinius, kaip Centrinis paštas Gedimino prospekte? Aš ne. Jūs ne. Narkevičius – ne. Tik stambios verslo grupės“, „Ministras gyvena 30 km nuo Parlamento. O viešbučio atsisakė dėl to, kad kilo labai didelis ažiotažas ir kad šito triukšmo nebūtų“, „Vaiko pinigai, bankų, prekybos centrų apmokestinimas, nekilnojamojo turto mokestis – čia pagrindinė tema, o šita – Narkevičiaus – paviršutiniška“, – tokių ir panašių partijos lyderio pasisakymų vakar buvo apstu.

O Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos atstovai skelbia, jog po bendro parlamento opozicinių frakcijų susitikimo su susisiekimo ministru Jaroslavu Narkevičiumi negavo rišlių ir argumentuotų atsakymų dėl chaotiško ministro elgesio ministerijos kuruojamų valstybinių įmonių atžvilgiu, todėl tebesilaiko pozicijos, kad susisiekimo ministras privalo atsistatydinti arba būti atstatydintas.

Telieka sulaukti Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio pozicijos šiuo klausimu.