Su įkalčiais sulaikė keturis cigarečių nešikus: vienas nesėkmingai mėgino pabėgti

0
84

Vakar VSAT Varėnos pasienio rinktinės Aleksandro Barausko pasienio užkardos pareigūnai Krokšlio kaimo (Varėnos r.) apylinkėse pastebėjo nuo valstybės sienos pusės miško keliuku judančius keturis vyrus. Priekyje ėjęs asmuo su kažkokiu prietaisu stebėjo vietovę, kiti trys, žingsniavę paskui jį, nešė ryšulius.

Pasieniečiai juos apsupo ir sulaikė, tačiau grupės vedlys leidosi bėgti. Nesėkmingai – improvizuotas „krosas“ baigėsi už kelių šimtų metrų.

Apžiūrėjus vyrų nešulius, apvyniotus šviesia polietileno plėvele, paaiškėjo, jog tai šešios gamyklinės kartoninės dėžės. Jose buvo 2 996 pakeliai cigarečių „Minsk capital QS“ ir „Minsk capital MS“ su baltarusiškomis banderolėmis.

Trims jas nešusiems vyrams – 18, 27 ir 35 metai, pasieniečius „pasimankštinti“ bėgant paskui jį privertusiam grupės vedliui – 32-eji.

Vietovę kruopščiai apžiūrėjo, ieškodamas daiktų bei asmenų, pasieniečių kinologas su tarnybiniu šunimi. Ne veltui – buvo rastas naktinio matymo prietaisas „Pulsar“, kurio, matyt, atsikratė grupę vedęs vyras.

Varėnos pasienio rinktinėje dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis pradėtas ikiteisminis tyrimas. Sulaikyti asmenys laikinai patalpinti Aleksandro Barausko pasienio užkardoje, ten pat saugomos ir cigaretės.

Vėliau VSAT pareigūnai nustatė ir sulaikė dar ir penktą asmenį, kurį įtaria prisidėjus prie atskleistos nusikalstamos veikos.

Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Kauno apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras.

VSAT informacija