Su įkalčiais sulaikyti du baltarusiškų cigarečių nešikai

0
82

Priedangoje valstybės sienos prieigas ties Pertako kaimu (Lazdijų r.) žvalgę Kapčiamiesčio užkardos pasieniečiai užfiksavo per įrengtą fizinį barjerą iš Baltarusijos teritorijos mėtomus ir krentančius tamsios spalvos ryšulius. Netrukus VSAT pareigūnai pastebėjo, kaip prie tų ryšulių prisiartino du vyrai, juos susirinko ir apsikrovę patraukė toliau į Lietuvos gilumą. Pasieniečiai nedelsdami juos sulaikė.

Paaiškėjo, kad valstybės sienos apsaugos zonoje „darbavosi“ 53-ejų lazdijietis ir 46-erių alytiškis. Penkiuose jų neštuose ryšuliuose buvo neteisėtai gabenti rūkalai – 1 750 pakelių cigarečių „NZ Gold“ ir „Minsk 5 Superslims“ su baltarusiškomis banderolėmis.

Už akcizinių prekių gabenimą pažeidžiant nustatytą tvarką sulaikytiems vyrams pradėtos administracinės teisenos. Įstatymas už tai numato baudą nuo 5 200 iki 6 000 eurų.

Pasieniečiai nustatė, kad šie asmenys buvo valstybės sienos apsaugos zonoje, nebūdami įrašyti į VSAT sudaromą sąrašą asmenų, turinčių teisę ten būti. Už tokį pažeidimą jiems skirti įspėjimai.

Po apklausos vyrai paleisti. Jiems įteikti šaukimai po dviejų savaičių atvykti į Kapčiamiesčio pasienio užkardą, kai čia bus nagrinėjos jų administracinės bylos. Šioje užkardoje laikinai saugomos sulaikytos cigaretės.

VSAT informacija