Su klastotėmis įkliuvo vilnietis ir Rusijos pilietis

0
219

Pasienyje su Baltarusija, Lavoriškių punkte, pasieniečiai išaiškino du, kaip įtariama, suklastotų dokumentų atvejus – keliautojai pateikė netikrus mikroautobusų registracijos liudijimus.

Trečiadienio naktį VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Lavoriškių pasienio užkardos pasieniečiai tikrino į kaimyninę šalį vykusio automobilio „VW Crafter“ ir jį vairavusio 32-ejų vilniečio dokumentus. Lietuvoje registruotą mikroautobusą vairavusio vyro ištiestas transporto priemonės registracijos liudijimas iškart pasieniečiams sukėlė įtarimų. Netrukus paaiškėjo – tai galimai klastotė.

Tą pačią patikrintas ir „Renault Trafic“ rusiškais numeriais. Jį vairavo 50 metų Rusijos pilietis. Jo asmens dokumentai buvo tvarkingi, tačiau kontrolės metu pasieniečiai atkreipė dėmesį į užsieniečio pateiktą mašinos registracijos liudijimą. Šiuo atveju taip pat nustatyta, kad dokumentas, galimai, padirbtas.

Abiem atvejais dėl dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu VSAT Vilniaus rinktinėje pradėti ikiteisminiai tyrimai. Už tai gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki trejų metų.

Po apklausos vilnietį pasieniečiai sulaikė ir uždarė į areštinę. Rusas vairuotojas po apklausos paleistas. Mikroautobusai „VW Crafter“ ir „Renault Trafic“ saugomi Vilniaus rinktinėje.

VSAT Vilniaus pasienio rinktinės inf.