Su lagaminu narkotinių medžiagų sulaikyti „turistai-sodininkai“

0
93

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinės medžiagos kiekiu (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 260 str. 3 d.). Tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Šių metų kovo pabaigoje Vilniuje, Laisvės pr., buvo sustabdytas patikrinti automobilis „VW Taigo“, vairuojamas moters. Policijos pareigūnams bendraujant su automobilio vairuotoja, pastarosios elgesys sukėlė įtarimų, todėl buvo nuspręsta automobilį apžiūrėti detaliau. Pareigūnų nuogąstavimai pasitvirtino – vairuotoja pareigūnams bagažinėje parodė lagaminą, tvirtindama, kad lagamine yra kelionei sukrauti daiktai. Netrukus į pokalbį, kas yra lagamine, įsitraukė ir kartu vykęs keleivis. Jis prisipažino, kad visgi lagaminas yra jo ir jame – sėklos sodininkystei. Pareigūnai lagamine aptiko 4 paketus, kuriuose, kaip vėliau paaiškėjo, buvo supakuota apie 4 kilogramus narkotinės medžiagos – kanapių.

Prie pradėto ikiteisminio tyrimo, prisijungus Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnams ir detaliau apžiūrėjus minėtą automobilį, jame buvo rasta ir 14 000 eurų, galimai gautų už parduotas narkotines medžiagas. Nustačius automobiliu vykusių asmenų gyvenamąsias vietas ir jose atlikus kratas, buvo rasta ir paimta apie 1,3 kg kokaino, apie 9 000 eurų, galimai gautų iš prekybos narkotinėmis medžiagomis, kiti tyrimui reikšmingi daiktai.

Automobilyje aptiktų kanapių vertė siekia apie 20 000 eurų, kratos metu rasto kokaino vertė – apie 60 000 eurų, bendra rastų ir išimtų narkotikų vertė – apie 80 000 eurų.

Asmeniui, kuris, kaip paaiškėjo tyrimo metu, neteisėtai disponavo minėtais narkotikais, pareiškus įtarimus pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 260 str. 3 d., paskirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas 3 mėnesiams. Taip pat nustatyta, kad minėtas asmuo tik prieš pusmetį išėjo iš įkalinimo įstaigos, kur prieš tai atliko bausmę už analogišką nusikalstamą veiką.

Už šią nusikalstamą veiką Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimo bausmę nuo 10 iki 15 metų.

Sostinės kriminalistai ir toliau aktyviai renka duomenis dėl kitų asmenų galimo prisidėjimo prie nusikalstamos veikos, todėl sulaikomų asmenų ratas gali plėstis.

Vilniaus apskr. VPK informacija