Su padirbtomis kortelėmis tuštino bankomatus sostinėje

0
275

Kriminalistai baigė ikiteisminį tyrimą, kurioje įtarimai pareikšti Rusijos piliečiui dėl 44 nusikaltimų, iš kurių du – sunkūs ir 42 apysunkiai. Didelės apimties ikiteisminis tyrimas perduotas Vilniaus apylinkės prokuratūrai kaltinamajam aktui surašyti.
Ankstų 2017 m. gruodžio 2 d. rytą Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariatas gavo vienos uždarosios akcinės bendrovės analitiko pranešimą, kad įvairiuose sostinės pinigų išgryninimo bankomatuose vyksta galimai neteisėtos operacijos. Pagal nurodytus bankomatų adresus buvo išsiųstos gausios policijos patrulių pajėgos.
Universiteto g., prie bankomato, patruliai pastebėjo vyrą, kuris, paėmęs iš bankomato pinigus, greitu žingsniu ketino pasišalinti. Buvo nutarta patikrinti vyro asmenybę. Pareigūnai nesuklydo – trisdešimt dvejų metų Rusijos pilietis su savimi turėjo piniginę su daugybe įtartinų mokėjimo kortelių ir nemažą sumą pinigų. Vyras buvo pristatytas į policijos komisariatą.
Toliau tyrimą perėmė specializuoto padalinio, Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai. Šiame ikiteisminiame tyrime dėl sukčiavimo pagrobiant didelės vertės turtą, neteisėto elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimo ir netikros elektroninės mokėjimo priemonės gaminimo, tyrėjai greitai nustatė, kad sulaikytasis trisdešimt dvejų metų Rusijos pilietis išvakarėse į Vilnių atskrido iš Rygos, o į Rygą ‒ iš Maskvos. Be to, pas jį rastas bilietas skrydžiui į Varšuvą iš Vilniaus. Jis konspiracijos sumetimais vienu metu rezervavo kambarius įvairiuose sostinės rajonuose. Be to, buvo nustatyta, kad įtariamasis galėjo apsistoti ir viename iš Konstitucijos prospekte esančių viešbučių. Viešbučio patalpoje buvo atlikta neatidėliotina krata ir surasta sulaikytojo vyro asmeniniai daiktai, nešiojamas kompiuteris su specialia programine įranga ir priedais, skirtais įkelti pagrobtus asmens duomenis į bankinę mokėjimo kortelę. Viso pas įtariamąjį buvo surasta 51 padirbta mokėjimo kortelė ir beveik 27 000 eurų, kuriuos Rusijos pilietis per trumpą laiką jau spėjo pavogti iš įvairių bankomatų, bei 170 000 Vietnamo dongų.
Tyrimo metu kriminalistai nustatė, kad padirbtose mokėjimo kortelėse buvo įrašyti vieno iš Indijos bankų klientų duomenys ‒ šis bankas byloje yra pareiškęs civilinį ieškinį. Po atliktų ekspertizių buvo nustatyta, kad įtariamojo kompiuteryje įdiegta speciali programinė įranga, skirta užrašyti ir skaityti mokėjimo kortelės magnetinės juostos duomenis, taip pat surinkti kiti įrodymai. Įtariamasis teismo laukia suimtas Lukiškių tardymo izoliatoriuje.
Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas už sukčiavimą įgyjant didelės vertės svetimą turtą numato laisvės atėmimo bausmę iki aštuonerių metų, o už netikros elektroninės mokėjimo priemonės gaminimą, neteisėtą elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimą ‒ baudą arba areštą, arba laisvės atėmimą iki šešerių metų.

 

Vilniaus apskr. VPK informacija