Parlamentarė Agnė Bilotaitė kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybės administracijos vadovus, ragindama atlikti Trakų Vokės projekto įgyvendinimo auditą. Šio žingsnio Seimo narė ėmėsi sulaukusi ne vieno vietos bendruomenės nario skundų dėl buvusio Tiškevičių dvaro teritorijos tvarkymo darbų, kurie ne tik vėluoja, bet žmonėms kelia abejonių ir dėl skaidrumo.
„Gyventojų susirūpinimas suprantamas, nes dvarvietės aplinka, tie pokyčiai, kurie ten vykdomi, išties kelia daug klausimų. Nereikia būti ekspertu, kad pastebėtum, kaip teritorija apleista – atsodinti želdiniai tinkamai neprižiūrimi, abejonių kyla dėl pėsčiųjų takų, lietaus nuotekų tinklų įrengimo kokybės, o dvaro pastato atnaujinimo vaizdas neatitinka to, kuris numatytas projekte. Tai rodo arba projekto vykdytojų nekompetenciją, arba galimą sukčiavimą siekiant pasipelnyti“, – teigia A. Bilotaitė, Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotoja.
Parlamentarė ragina dar prieš pusmetį objekto atnaujinimo darbus šlovinusios Vilniaus miesto savivaldybės vadovus inicijuoti nepriklausomą projekto įgyvendinimo auditą, kuris padėtų išsklaidyti abejones dėl galimos korupcijos ir neracionaliai naudojamų valstybės ir savivaldybės biudžeto lėšų.
Konservatorė teigia, jog rangos darbų sutartis su konkursą laimėjusia UAB „Jungtiniai projektai“ pasirašyta 2018 m. gruodžio 20 d. Sutartyje numatyta rekonstrukcijos darbų pabaiga – šių metų rugsėjo 10 d., tačiau darbai nebaigti – iki šiol atlikta 80 proc. darbų už beveik 2 mln. eurų: sumontuoti parko šviestuvų pamatai, vykdomi želdinių sodinimo, fontano apdailos įrengimo darbai, paruošti pagrindai takų viršutinio sluoksnio įrengimui. Viso projekto vertė – beveik 2,5 mln. eurų. Projektą planuojama užbaigti iki kitų metų gegužės 10 d.
Tuo tarpu dar praėjusią gegužę meras Remigijus Šimašius tvirtino, jog dvaro parkas yra ir puikus pavyzdys, kaip Vilniuje taikomas naujas želdynų saugojimo ir priežiūros standartas – ne tik sodinami nauji medžiai, bet ir saugomi senieji, kuriuos kai kuriose vietose galbūt reikia paremti, sutvirtinti, bet jie paliekami, nes kuria autentišką šios vietos aurą, yra šios vietos istorijos dalis.
„Per dešimtmečius parkas buvo smarkiai nuniokotas – pristatyta pastatų, nederančių architektūriniame ansamblyje, užpilti pagrindiniai vartai bei fontanas, netinkamos priežiūros pražudyti medžiai. Tačiau pamažu Trakų Vokės dvaras atgimsta, darbams įsibėgėjant dabar pagaliau išryškėjo ir žymaus parkų architekto Édouardo André dar XIX a. pabaigoje projektuoto dvaro parko vizija. Neabejoju, kad žingsnis po žingsnio bus atkurta visa šios vietos didybė“, – pavasario gale kalbėjo Vilniaus meras Remigijus Šimašius.
Manoma, kad 2021-aisiais dvaro sodyba taps populiariausia vieta santuokų ceremonijoms, šeimų savaitgalių praleidimui, istorinės dokumentikos filmavimams, piknikams ir vasaros koncertams.