Sukčiai naudoja ir senas apgavysčių schemas

0
417

Ne taip seniai buvo labai populiarus sukčiavimo būdas, kai paskambinę senyvo amžiaus žmonėms sukčiai apsimesdavo giminaičiais, kurie pateko ar patys tapo eismo įvykių kaltininkai. Sukėlę žmonių išgąstį, iš jų išviliodavo solidžias pinigų sumas. Informacija apie tokius sukčiavimus buvo skelbiama įvairiuose informaciniuose šaltiniuose. Tad kurį laiką tokių sukčiavimų atvejų jau nebuvo. Deja, nusikaltėliai vėl sėkmingai griebiasi „patikrintų“ schemų.

Sausio 22 d. apie 16.30 val. 85-erių metų amžiaus Ukmergės gyventojai į laidinį telefoną paskambino moteris. Skambinančioji pirmiausia paklausė močiutės: „ar pažinai mane“. „Taip, taip, Jolita…“, – atsakė močiutė. To pakako, kad skambinusioji įsijaustų į giminaitės Jolitos vaidmenį, o ukmergiškė patikėtų apsimetėle. „Giminaitė“ pasakojo, neva padarė avariją, sužalojo žmogų, kuriam sutrenkta kaukolė, prašė paskolinti pinigų. Išsigandusi senolė sutiko paskolint 1 000 eurų. Netrukus atvyko giminaitės „pažįstamas“, kuriam ukmergiškė padavė 1 000 eurų. Jam išvykus, paskambino savo dukrai, papasakojo, kas nutiko ir tik tuomet suprato, kad ją apgavo sukčiai.

Ukmergės r. policijos komisariate atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 182 str. 1 d.).

Vilniaus apskr. VPK informacija