Suklupo ir vėl: kodėl veža iš namų vaikus, o ne tėvus?

0
231

Kodėl ministro Lino Kukuraičio reformuota tarnyba bijo viešumo? Kodėl Seimo nariai kelia klausimą dėl jos kompetencijos? Klausimų daugybė, o sistemos trūkumus atskleidė iš pažiūros paprastas įvykis Kaune – paėmė vaikus, o dėl ko tai padarė, per mėnesį iki galo taip ir neišsiaiškino. Patys sako, jog dėl vytelės, kurią galimai pajuto arba ne tik vienas iš mažamečių.  Vilnius kol kas panašių nesusipratimų išvengė. Tačiau jei toliau bus rengiamos tik „supervizijos, turėsime ir šiame regione visko.

O kaip tos „supervizijos“ atsilieps vaikų saugumui arba jų paėmimui iš šeimų, kurios kaip aiškėja nukenčia, nes atsisako dalyvauti tose mistinėse „supervizijose“? Paskutinį kartą „supervizijos“ pristatytos prieš tris savaites Vilniaus rajono savivaldybės Socialinių paslaugų centro darbuotojų, atvejo vadybininkų ir kitų specialistų susiėjime su Vilniaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus atstovais.

Šiame susitikime galimiems vaiko teisių sergėtojams (gal iki šiol dar ne visiems) paaiškėjo, kas tai tos „supervizijos“. Ogi tai tie patys mokymai, tik daugiau nei dvigubai brangesni už iki šiol dažniausiai rengiamus.

Taigi, vietoj socialinių darbuotojų ir jų mokymų atsirado atvejo vadybininkai ir jų „supervizijos“. Tik tiek ir pasistūmėjome nuo a.a. Matuko tragedijos Kėdainiuose – vadybininkais ir „supernesąmonėmis“.

Vakar tą geriausiai atskleidė keli Seimo nariai nuvykę į Kauną. Kukuraičio superatvejo supervadybinikai net nesuprato, jog jiems pagal įstatymą būtina priimti parlamentarus – paprasčiausiai užsidarė arba pabėgo. Argi šioje vietoje negalime kalbėti apie elementarų socialinių darbuotojų socialinių įgūdžių nebuvimą. Juk kaip bendrauti, kas yra smurtas, kaip į tai reaguoti, nereikia net atvejo vadybininkų. Apie tai susigaudo kiekvienas savo vaikus arba savo tėvus mylintis asmuo. Vieni kitus kaltindami socialinių įgūdžių stoka problemą tik didinsime. O po naujausios Kukuraičio reformos ar tik ne į tai ir keliaujame?

Tada jau pasisakė Naglis Puteikis. Ir jam tapo aišku, jog vien paklūpėjimu prie apsnigto Matuko kapo ir atvejo vadybininkų „supervizijomis“ teigiamo rezultato, vargu, ar galima tikėtis.  Tik ar ne laikas N. Puteikiui pasakius „A“, pasakyti ir „B“? Juk Kukuraičio atsistatydinimo jau reikalauta ir seniau.

„Ministras atsakingas, kad tokie valdininkai iki šiol dirba (…) Toks jausmas, jog vis dėlto gali įvykti dar ir siurprizų, tarnyba dar gali pateikti suorganizuotus kažkokius smurto įrodymus, kurie leis neatiduoti vaikų tėvams“, – vakar po nesėkmingos viešnagės Kauno vaikų teisių gynėjų tarnyboje sakė parlamentaras N. Puteikis.

O gal visažiniai parlamentarai dar gali atskleisti paslaptį, ir kas juos verčia vienu metu taip smarkiai atsigręžti į liaudį – uždrausti alkoholį, cukrų, smurtą… Ir visa tai atlikti be jokio švietimo, nepasirengus, nesugebant, neturint idėjų arba kaip dabar populiaru sakyti – neturint fantazijos ir visam tam pasitelkiant virtuvės šefus, atvejo vadybininkus, „supervizijas“ ir aišku policiją. Ir dar nepamirškime svarbiausio – didėja atlyginimai dirbantiems švietimo sistemoje: mokytojams nelabai arba net į kitą pusę; tuo tarpu kai kuriems, ne mokytojams, o dar „sunkiau su vaikais dirbantiems“ ženkliai. Kaip sakoma – gyvenk ir žvenk…

Pažiūrėkime:  pagalbinis apvaisinimas, atvejo vadybininkai, tautiniai drabužiai, vaiko pinigai, sveikas maistas ugdymo įstaigose, išskirtinis rūpestis pertvarkant mokymosi programas ir sujungiant universitetus. Kaip sakė vienas iš profesionalų – fantazijos ir komunikacijos netrūksta. Tik norint pamatyti rezultatus taip pat reikia didžiulės kūrybinės fantazijos…