Sulaikė 56 tūkst. eurų grynųjų pinigų kontrabandą – pinigus vairuotojas slėpė po keptuve

0
73

Didelę sumą Tverečiaus kelio posto muitinės pareigūnai aptiko dar praėjusią savaitę, gegužės 10 d., patikrinę iš Baltarusijos įvažiavusį krovininį vilkiką. Paaiškėjo, kad mašinos vairuotojas automobilio kabinoje slapta gabeno daugiau nei 56 tūkst. eurų, kurių nedeklaravo muitininkams.

Šiemet Lietuvos muitinės pareigūnai jau sulaikė 1,6 mln. eurų vertės valiutos grynųjų pinigų kontrabandos (daugiausia Ukrainos grivnų).

Krovininis vilkikas „Man“, vairuojamas Baltarusijos piliečio, į Lietuvą įvažiavo praėjusio trečiadienio pavakarę, apie 16 val. 30 min. Mašinos vairuotojas teigė važiuojantis tuščiomis, tačiau muitinės pareigūnams patikrinus vilkiko kabiną, rasta 56 705 eurų grynųjų pinigų kontrabanda. Banknotai buvo paslėpti tiesiog apvožus juos keptuve. Vairuotojas teigė, kad pinigus vežėsi ketindamas Lietuvoje pirkti vilkiką, o deklaruoti tiesiog bijojo.

Dėl grynųjų pinigų kontrabandos Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) Vilniaus skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuriam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūra. Už pinigų kontrabandą Baudžiamojo kodekso 199 str. 3 dalyje numatoma bauda arba laisvės atėmimas iki 8 metų.

Vairuotojas po apklausos paleistas, jam skirta kardomoji priemonė – periodiškai registruotis policijos įstaigoje.

Lietuvos muitinė primena, kad asmenys, iš trečiųjų šalių atvykstantys į Lietuvos Respubliką ir gabenantys ne mažesnę kaip 10 tūkst. eurų grynųjų pinigų sumą (arba ją atitinkančią sumą kita valiuta), privalo ją deklaruoti muitinės įstaigoje, per kurią atvyksta į Lietuvos Respubliką. Pateikti užpildytą ir pasirašytą Grynųjų pinigų deklaravimo formą privaloma be atskiro muitinės pareigūno reikalavimo.

Per pirmą 2023 m. ketvirtį MKT pradėta 18 ikiteisminių tyrimų dėl grynųjų pinigų kontrabandos, sulaikyta 1,6 mln. eurų vertės valiutos (daugiausia Ukrainos grivnų).

Pernai per visus metus dėl grynųjų pinigų kontrabandos buvo pradėti 25 ikiteisminiai tyrimai (o 2021 m. – 16).

LR muitinės informacija