Sulaikė daugiau kaip 200 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių už  800 tūkst. eurų bei Baltarusijos ir Latvijos piliečius

0
167

Vakar Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių pasienio rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus ir VSAT Specialiosios paskirties skyriaus Pagėgių komandos pareigūnai kartu su AB „Lietuvos geležinkeliai“ darbuotojais Kaune, Palemone, šalia geležinkelio bėgių atšakos, pastebėjo du įtartinus asmenis. Jie iš ten stovėjusio traukinio vagono didmaišius autokrautuvu perkelinėjo į čia pat privarytą Latvijoje registruoto vilkiko „Iveco“ puspriekabę. Ant šios irgi buvo latviški numeriai.

Pasieniečiai jau turėjo žinių, kad iš Baltarusijos įvažiavusio krovininio sąstato vagone gali būti slepiamas nelegalus krovinys.

Abu vyrus VSAT pareigūnai sulaikė. Tai buvo 26-erių Baltarusijos pilietis, turintis Lenkijos išduotą Šengeno vizą, ir 50-ies Latvijos pilietis. Paaiškėjo, kad iškraunamuose didmaišiuose tarp kūrenimui skirtų saulėgrąžų lukštų granulių buvo ir kontrabandinių cigarečių dėžės.

Iš viso didmaišiuose buvo 205 540 pakelių cigarečių „NZ Gold“, „Queen Menthol“  ir  „Minsk“ su baltarusiškomis banderolėmis. Tokio krovinio vertė Lietuvoje, įskaičiavus visus privalomus mokesčius, yra apie 808 tūkst. eurų.

VSAT Pagėgių pasienio rinktinėje dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tokį nusikaltimą gresia bauda arba laisvės atėmimas iki aštuonerių metų. Abu užsieniečius pasieniečiai uždarė į areštinę.

Vilkikas su puspriekabe ir cigaretės saugomi VSAT Pagėgių pasienio rinktinėje.

VSAT Pagėgių pasienio rinktinės informacija